KOMUNIKACJA MIEJSKA PODCZAS NAJBLIŻSZYCH WYDARZEŃ W TAURON ARENIE KRAKÓW

18 sierpnia 2015

Przed nami kolejne wydarzenia w TAURON Arenie Kraków – „Violetta Live”, czyli koncerty Martiny Stoessel i jej przyjaciół (25 i 26 sierpnia) oraz mecz Vive TAURON Kielce – Paris Saint-Germain (29 sierpnia). Wcześniej warto sprawdzić jak w tych dniach będzie funkcjonować komunikacja miejska w Krakowie.

Przypomnijmy, że do TAURON Arena Kraków jest doskonale skomunikowana z resztą miasta. Blisko obiektu znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe. Na przystanku: Kraków Arena/ al. Pokoju NŻ zatrzymują się linie tramwajowe nr: 1, 14 i 22 oraz autobus nr 128; na przystanku: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II) zatrzymują się linie nr: 4, 5, 9, 10 i 52 oraz autobusy nr 124, 128, 193 i 424. Autobus nr 128 zatrzymuje się także na przystanku Kraków Arena NŻ.

Informujemy, także, że w związku z najbliższymi wydarzeniami w TAURON Arenie Kraków Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje do ich obsługi dodatkowe rezerwowe tramwaje i autobusy w następujących terminach: 25 sierpnia (wtorek) w godz. 17:00-22:00 oraz 29 sierpnia (sobota) w godz. 13:00-18:00. Zamówione tramwaje i autobusy w razie potrzeby będą wykorzystane na liniach, na których obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów, zarówno przed imprezami, jak i po ich zakończeniu. Dodatkowo, do obsługi linii 128, która zatrzymuje się bezpośrednio przy TAURON Arenie Kraków, skierowane zostaną bardziej pojemne autobusy.

Uwaga! Przed przyjazdem do TAURON Areny Kraków prosimy o sprawdzanie aktualnych rozkładów jazdy i informacji o zmianach spowodowanych prowadzonymi w centrum miasta remontami. Aktualne rozkłady jazdy są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl, a dodatkowe informacje o remontach i spowodowanych nimi zmianach są dostępne na stronie: www.kmkrakow.pl  oraz www.zikit.krakow.pl.