Komunikat dotyczący komunikacji i parkingów w dniu koncertu Depeche Mode w TAURON Arenie Kraków

3 sierpnia 2023

4 sierpnia (piątek) to dzień, w którym w Krakowie odbędzie się kilka dużych wydarzeń kulturalnych i sportowych. W TAURON Arenie Kraków odbędzie się koncert zespołu Depeche Mode, ulicami Krakowa przejadą uczestnicy ostatniego etapu Tour de Pologne, a na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się koncert: Męskie Granie 2023.

Apelujemy o to, aby osoby, które planują przyjazd do TAURON Areny Kraków z różnych stron miasta, a także spoza Krakowa, koniecznie sprawdziły jakie w tym dniu będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej!

Harmonogram wydarzenia w TAURON Arenie Kraków

godz. 16:00 – otwarcie parkingu

godz. 18:00 – otwarcie bram

godz. 19:45 – Hope

godz. 20:45 – Depeche Mode

godz. 23:00 – planowane zakończenie koncertu

Parking TAURON Areny Kraków

Informujemy, że wszystkie miejsca parkingowe na dzień 4 sierpnia zostały wyprzedane! Na parking będą mogły wjechać tylko osoby, które wcześniej zakupiły bilet online. Wjazd na parking ogólnodostępny będzie możliwy od strony ul. Dąbskiej.

Bilety są ważne w formie elektronicznej. Nie ma konieczności ich wydruku.

Zalecamy wcześniejszy przyjazd aby uniknąć kolejek przed rozpoczęciem wydarzenia!

Wzmocnienie komunikacji miejskiej

W związku z koncertem Depeche Mode odbywającym się TAURON Arenie Kraków 4 sierpnia MPK zapewni rezerwowe tramwaje oraz autobusy (w związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego na ul. Mogilskiej), które posłużą do wzmocnienia oferty przewozowej przy powrocie uczestników po zakończeniu koncertów.

Komunikacja miejska

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju – obecnie zatrzymują się na nim tramwaje linii: 1, 4, 9, 10, 22, 52, 62 (nocna) i autobus nr 128.

TAURON Arena Kraków Wieczysta – obecnie zatrzymuje się na nim tramwaj linii czasowej nr 74 (do Mistrzejowic) i autobusy: nr 124, 128, 424, 664 (nocny) oraz linia czasowa 704 (Czyżyny Dworzec – Rondo Mogilskie).

TAURON Arena Kraków (przystanek autobusowy przy obiekcie) – zatrzymuje się na nim autobus linii 128.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU I KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W ZWIĄZKU Z TOUR DE POLOGNE

Wjazd do Krakowa nastąpi około godz. 17:50 (od strony Kryspinowa, drogą wojewódzką nr 774) i kolarze pojadą ulicami: Olszanicką (całą szerokością jezdni), Chełmską, Junacką, Królowej Jadwigi, al. Focha, al. Mickiewicza (zachodnią jezdnią przeciwnie do kierunku ruchu), Reymonta, Piastowską, ponownie Królowej Jadwigi i al. Focha, gdzie rozpoczną się trzy pięciokilometrowe rundy (al. Focha, al. Mickiewicza, ul. Reymonta, ul. Piastowska, ul. Królowej Jadwigi, al. Focha). Finisz będzie miał miejsce na al. Focha przy Błoniach Krakowskich. Zakończenie etapu przewidziane jest około godz. 18:45. Także przy Błoniach Krakowskich nastąpi dekoracja najlepszych na trasie 80. Tour de Pologne.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu są dostępne na stronie: https://zis.krakow.pl/80-tour-de-pologne-w-krakowie-zmiany-w-organizacji-ruchu-i-komunikacji-miejskiej

Informacje o utrudnieniach i zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na terenie Krakowa w związku z Tour de Pologne są dostępne na stronie: https://ztp.krakow.pl/transport-publiczny/komunikacja-miejska/komunikaty/335-2023

MĘSKIE GRANIE 2023

Informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.meskiegranie.pl/koncerty/krakow/#

Otwarcie bram: godz. 16:00

Pierwszy koncert: godz. 18:00

Wejście na teren Męskiego Grania w Muzeum Lotnictwa Polskiego: od ul. Mariana Markowskiego.