KONCERT BÓG LICZY NA CIEBIE!

13 listopada 2016

To było wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich, których połączyła idea Światowych Dni Młodzieży. W niedzielę (13 listopada) tysiące młodych ludzi wróciło do TAURON Areny Kraków by wspominać lipcowe wydarzenia i wysłuchać koncertu „Bóg liczy na Ciebie!”.

Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie w lipcu tego roku dostarczyły jego uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Ale to był dopiero początek – teraz przed młodymi ludźmi jest kolejne zadanie wyznaczone przez Papieża Franciszka – mają „zamienić wygodne kanapy na wyczynowe buty”, w których wyruszą w świat. Pomóc w tym ma cykl wydarzeń ŚDM. Jesteśmy razem! organizowanych przez Archidiecezję Krakowską.

Koncert Bóg liczy na Ciebie!  to drugie wydarzenie, które odbyło się w ramach cyklu ŚDM. Jesteśmy razem! w TAURON Arenie Kraków. Wzięli w nim udział znani artyści z Polski i ze świata: Sean Simmonds (USA), TGD, Kasia Wilk, Kuba Badach, Kasia Cerekwicka i wielu innych. Podobnie jak podczas Czuwania w Brzegach autorem wyjątkowych aranżacji i dyrygentem Chóru i Orkiestry ŚDM był Adam Sztaba. Uczestnicy koncertu po raz kolejny usłyszeli najpiękniejsze pieśni z gatunku hillsong „I believe”, „Mighty to save” czy pieśni uwielbienia „Błogosław duszo moja Pana, a także hymny poprzednich ŚDM.

Koncert, który odbył się w TAURON Arenie Kraków był podziękowaniem Panu Bogu za ŚDM w Krakowie. Inspiracją dla organizatorów były główne spotkania z Papieżem, m.in. Czuwanie w Brzegach.

Przypomnijmy, że TAURON Arena Kraków była ważnym miejscem dla uczestników Światowych Dni Młodzieży – to tutaj Rycerze Kolumba zorganizowali „Mercy Centre” – miejsce spotkań dla anglojęzycznych pielgrzymów. Tutaj też 31 lipca z wolontariuszami ŚDM spotkał się Ojciec Święty Franciszek.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.krakow2016.com.