30 stycznia 2019

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ HANS ZIMMER TRIBUTE SHOW

W WYKONANIU POLSKIEJ ORKIESTRY RADIOWEJ POD DYREKCJĄ MACIEJA SZTORA

„Gladiator”, „Trylogia Batmana”, „Incepcja” oraz „Piraci z Karaibów”

 Największe hity muzyki filmowej Hansa Zimmera

w TAURON Arenie Kraków

2 lutego 2019 (sobota)

KONCERT I

godz. 14:00 – otwarcie bram

godz. 14:30 – wejście publiczności na trybuny

godz. 15:30 – rozpoczęcie koncertu

godz. 17:30 – zakończenie koncertu

KONCERT II

godz. 18:00  – otwarcie bram

godz. 18:30 – wejście publiczności na trybuny

godz. 19:30 – rozpoczęcie koncertu

godz. 21:30 –  zakończenie koncertu

2 lutego 2019 r. po raz pierwszy w TAURON Arenie Kraków Polska Orkiestra Radiowa, Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej i Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Partie solowe zaśpiewa Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Całość wzbogacą fragmenty filmów na ekranie kinowym. 

Podczas krakowskiego Koncertu Muzyki Filmowej – Hans Zimmer Tribute Show zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator”, „Incepcja”, „Interstellar”, „Trylogia Batmana”, „Twierdza”, „Piraci z Karaibów” i utwór z filmu „Książę Egiptu”. Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej.

Hans Zimmer to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej.  Stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów – od kasowych superprodukcji, przez seriale i filmy dokumentalne do niszowych projektów. Mistrzowska umiejętność ilustracji obrazu za pomocą szerokiego spektrum muzycznych barw to wizytówka niemieckiego kompozytora, który jako pierwszy w historii kina osiągnął status międzynarodowej gwiazdy.

Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya „Król Lew”. Po tym sukcesie lawinowo posypały się zlecenia, między innymi na muzykę do „Karmazynowego przypływu” Tony’ego Scotta czy thrillera sensacyjnego „Twierdza” w reż. Michaela Baya. Ważnym przystankiem w karierze niemieckiego kompozytora okazał się oscarowy film Terrence’a Mallicka, „Cienka czerwona linia” – ambitne dzieło, cechujące się minimalistycznym środkami i emocjonalną głębią. Niezwykle poruszająca była muzyka do „Gladiatora” Ridleya Scotta. Album soundtrackowy z tego filmu przez wiele miesięcy utrzymywał się na liście światowych bestsellerów. Nie mniejszą popularnością cieszyły się ścieżki dźwiękowe do filmów „Piraci z Karaibów”, „Pearl Harbor”, „Ostatni samuraj”, czy „Kod Da Vinci”. Tak, jak ścieżki dźwiękowe do „Incepcji” i trylogii „Batmana” charakteryzowały się silnie wyeksponowanymi perkusjonaliami i eksperymentalną w formie muzyczną akcją, tak muzyka do „Interstellar” zaskakiwała subtelnością.

Koncert uatrakcyjnią specjalnie dobrane fragmenty filmowe wyświetlane na ekranie kinowym i świetlna iluminacja dopełniająca odbiór wizualny wydarzenia.

WARTO WIEDZIEĆ

Cykl Koncertów Muzyki Filmowej prezentujący dzieła światowej sławy współczesnych kompozytorów został zainicjowany przez Trinity Group w 2011 roku. Koncert Hans Zimmer Tribute Show będzie można wysłuchać w TAURON Arenie Kraków w sobotę (2 lutego) dwukrotnie, o godz. 15:30 i 19:30.

KONCERT I

godz. 14:00 – otwarcie bram

godz. 14:30 – wejście publiczności na trybuny

godz. 15:30 – rozpoczęcie koncertu

godz. 17:30 – zakończenie koncertu

KONCERT II

godz. 18:00  – otwarcie bram

godz. 18:30 – wejście publiczności na trybuny

godz. 19:30 – rozpoczęcie koncertu

godz. 21:30 –  zakończenie koncertu

Wejście do obiektu: nr 1, 2 i 3.

Czas trwania koncertu: 120 minut.

Informacje o biletach:  www.KoncertFilmowy.pl.

W dniu wydarzenia kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 13:00, kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 14:30.

Więcej informacji o wydarzeniu na: www.KoncertFilmowy.pl

RESTAURACJA I PUNKTY GASTRONOMICZNE

W dniu wydarzenia serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty restauracji na poziomie B (między sektorami B2 i B3); klatki schodowe nr 4 i 7. Restauracja północna będzie czynna od otwarcia bram.

Podczas wydarzenia zapraszamy także do punktów gastronomicznych, w ofercie których są przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia, od godz. 13:30, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. Ofertę gastronomiczną przygotowuje firma Arena Catering.

SZATNIE

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A. Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł. Płatność wyłącznie gotówką.

PARKING

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona.

W dniu wydarzenia parking będzie czynny od godz. 13:00.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny od otwarcia bram.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach są dostępne na stronie  www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

***

Wykonawcy:

 • Polska Orkiestra Radiowa
 • Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
 • Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego
 • Anna Lasota – solistka
 • Maciej Sztor – dyrygent
 • Magda Miśka-Jackowska – słowo o muzyce

PROGRAM  KONCERTU:

 • Hans Zimmer – Gladiator
 • Hans Zimmer – Incepcja
 • Hans Zimmer – Trylogia Batmana
 • Hans Zimmer – Interstellar
 • Hans Zimmer – Człowiek ze stali
 • Hans Zimmer – Ostatni Samuraj
 • Hans Zimmer – Kod da Vinci
 • Hans Zimmer – Sherlock Holmes
 • Hans Zimmer – Książę Egiptu
 • Hans Zimmer – Król lew
 • Hans Zimmer – Cienka czerwona linia
 • Hans Zimmer – Twierdza
 • Hans Zimmer – Karmazynowy przypływ
 • Hans Zimmer – Pearl Harbor
 • Hans Zimmer – Piraci z Karaibów