To Kraków tworzy metamorfozy

29 marca 2024

Koncert z okazji 10-lecia TAURON Areny Kraków

5 kwietnia 2024 r. (piątek)

godz. 20:00

Bilety w sprzedaży na www.ebilet.pl

Zastanawialiście się kiedyś, jaki jest przepis na idealne wydarzenie muzyczne, które można zorganizować w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce? Otóż do jego przygotowania potrzebujemy doskonałych składników – sięgamy więc po utwory z repertuaru Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty oraz Andrzeja Zauchy, poddajemy je metamorfozom i tworzymy z nich nową, zaskakującą kompozycję. Jak będzie tego efekt przekonacie się już 5 kwietnia 2024 roku podczas koncertu „To Kraków tworzy metamorfozy” organizowanego z okazji 10-lecia TAURON Areny Kraków. Bilety w sprzedaży na www.ebilet.pl

Za aranżacje utworów wybitnych krakowskich artystów odpowiada Miuosh – uznany raper i producent, który już nie raz zaskoczył publiczność swoim nieszablonowym podejściem do muzyki. Utwory z repertuaru Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty oraz Andrzeja Zauchy wykonają: Kuba Badach, Bela Komoszyńska, Grubson, Igo, Julia Pietrucha, Kacperczyk, Mery Spolsky, Renata Przemyk, Natalia Szroeder, Wiktor Waligóra i Krzysztof Zalewski. Na scenie towarzyszyć im będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod batutą Jana Stokłosy, który będzie również autorem orkiestracji koncertu.

Muzyce podczas koncertu towarzyszyć będzie obraz, a dokładnie animacje przedstawiające prace krakowskiego artysty Dobiesława Gały – twórcy reliefów, niezwykłych struktur będących hybrydami rysunku i rzeźby. Autorem renderów 3D, które zobaczymy na diodach w trakcie trwania koncertu będzie Jakub Hader.

Hołd dla krakowskich artystów

Parafraza słów tekstu Kory Jackowskiej, stanowiąca tytuł koncertu, w pełni oddaje esencję i zamysł wydarzenia. Metamorfozy to przemiany i właśnie je zobaczymy 5 kwietnia 2024 r. w TAURON Arenie Kraków.

– Kraków od zawsze wiązał się z kulturą, sztuką, muzyką… Ta najlepsza, która najmocniej dotyka, łapie nas na lata i jakby nie umie odpuścić – tłumaczy Miuosh, dyrektor artystyczny projektu. – Trendy mogą się zmieniać, czas przemijać, a artyści niestety odchodzić, jednak życie nie toleruje próżni i ich miejsce w sposób płynny zajmują inne nurty, głosy i pomysły. Do tego wszystkiego, co już powstało i pięknie z nami trwa, dodają swoje, nowe i inne dzieła. Są momenty, kiedy trzeba to wszystko połączyć, zmieszać i podsumować. I są ku temu dobre okazje i miejsca. To wydarzenie to niewątpliwie połączenie kilku z nich – dodaje Miuosh.

– Polska muzyka jest fenomenalna i to chcemy pokazać podczas jubileuszowego koncertu TAURON Areny Kraków. Oddamy hołd krakowskim artystom, których dorobek od lat stanowi punkt odniesienia dla twórczości kolejnych pokoleń i udowodnimy, że wciąż można odkrywać ich utwory na nowo – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Areny Kraków S.A. – Łącząc to, co było z tym, co jest teraz, czyli udziałem w koncercie gwiazd, których występy gromadzą tłumy fanów i podbijają listy przebojów, gwarantujemy, że będzie to wyjątkowy i niezapomniany wieczór – dodaje.

– Koncert „To Kraków tworzy metamorfozy” oparty jest na muzyce przede wszystkim krakowskich twórców – wyjaśnia Jan Stokłosa, autor orkiestracji oraz dyrygent. – W wydarzeniu poza wokalistami ważną rolę będzie odgrywała także doskonała Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, z którą miałem już okazję współpracować. W TAURON Arenie Kraków pojawi się ona w aż 50-osobowom składzie, co daje duże możliwości aranżacyjno-orkiestrowe – dodaje Stokłosa.

Wpiszcie w swoich kalendarzach datę 5 kwietnia 2024 roku i koncert „To Kraków tworzy metamorfozy” – to będzie jedno z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń muzycznych tego roku w Polsce!

***

TO KRAKÓW TWORZY METAMORFOZY

Koncert jubileuszowy z okazji 10. urodzin TAURON Areny Kraków

5 kwietnia 2024 r. (piątek), godz. 20:00.

Bilety, w cenach od 129 zł, dostępne w sprzedaży na www.ebilet.pl.

TAURON Arena Kraków, ul. Lema 7

Organizator: Arena Kraków S.A.

https://www.facebook.com/events/369988975445351