KOSMICZNY KONCERT W TAURON ARENIE KRAKÓW

4 maja 2015

Star Trek Live in Concert to wydarzenie, które zakończy tegoroczną edycję Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Koncert, podczas którego muzyce na żywo będzie towarzyszyć projekcja filmu Star Trek w reżyserii J.J. Abramsa, odbędzie się 31 maja (niedziela) o godz. 20:00 w TAURON Arenie Kraków.

            Star Trek to jeden z najważniejszych tytułów science fiction. W czasach gdy ludzie zarażeni wizjami Kennedy’ego realizowali sen o podboju kosmosu, załoga statku U.S.S. Enterprise eksplorowała niezbadaną międzygalaktyczną przestrzeń na srebrnym ekranie. Seria Star Trek zajęła szczególne miejsce w kulturze Zachodu, stając się nierozerwalną częścią współczesnej mitologii.      Prezentowany w finale 8. FMF Star Trek (2009) w reżyserii J.J. Abramsa, to głośny prequel i jednocześnie restart serii stworzonej w latach 60-tych ubiegłego stulecia. To kompromis zarówno dla wymagających wyznawców kultowej serii telewizyjnej, jak i możliwość odkrycia świata Roddenberry’ego przez nowych widzów, którym film daje możliwość dołączenia do Gwiezdnej wędrówki bez wymogu znajomości skomplikowanej biografii Kirka i jego przyjaciół. J.J. Abrams w filmie Star Trek (2009), z monumentalną muzyką zdobywcy Oscara Michaela Giacchino, zawraca widzów do początków przygód załogi U.S.S. Enterprise i na nowo łączy losy głównych bohaterów Kirka i Spocka.

Michael Giacchino, komponując muzykę do filmu, nie miał łatwego zadania. Musiał się zmierzyć z wielkimi poprzednikami i Ich muzycznymi ilustracjami kinowymi (Jerry Goldsmith, James Horner czy Cliff Eidelman). Specjalnie na potrzeby projekcji symultanicznej Giacchino dokomponował też sporo nowej muzyki, której nie usłyszymy w oryginalnej wersji filmu. Ten słynący z rozbudowanych sekcji dętych kompozytor w pełni rozwija potencjał blisko 200-osobowego składu artystów orkiestrowych i chóru. W TAURON Arenie Kraków w blisko dwugodzinną podróż przestrzeń kosmiczną zabierze publiczność Ludwig Wicki wraz z Orkiestrą AUKSO i chórem Pro Musica Mundi.

Organizatorami Festiwalu Muzyki Filmowej są: Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.fmf.fm.