KOSMICZNY TURNIEJ EKOLOGICZNY W TAURON ARENIE KRAKÓW

17 maja 2016

18 maja (środa) w Małej Hali TAURON Areny Kraków odbędą się finałowe mecze Turnieju w Siatkówce Mężczyzn Szkół Średnich – „Kosmiczny Turniej Ekologiczny”. Gościem specjalnym wydarzenia organizowanego w ramach XVI Festiwalu Nauki w Krakowie będzie Piotr Gruszka. Impreza rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do godz. 14:00.

W meczu o I miejsce zmierzą się uczniowie XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Krakowie i Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.  W meczu o III miejsce zmierzą się uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie i II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. Dodatkowe informacje o turnieju są dostępne na stronie: http://festiwalnauki.up.krakow.pl/turniej-pilki-siatkowej/.

Turniej odbywa się w ramach Festiwalu Nauki w Krakowie (19-21 maja) – to prestiżowe wydarzenie popularnonaukowe organizowane cyklicznie przez uczelnie wyższe w Krakowie. Głównym organizatorem festiwalu jest Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku festiwalowi towarzyszy hasło „Czas i przestrzeń”, a na patrona wydarzenia wybrano Stanisława Lema.