KRAKÓW ARENA NA FINISZU!

29 kwietnia 2014

Kraków Arena jest praktycznie gotowa. Obecnie wykonawca – spółka Mostostal Warszawa – jest w trakcie przekazywania obiektu inwestorowi – Agencji Rozwoju Miasta.

Oznacza to, że m.in. gotowe parkingi, lodowisko, widownia, skyboxy, mała hala, korytarze, łazienki, działające systemy, wyposażenie techniczne oraz wiele innych elementów, z których składa się nowoczesny kompleks Kraków Arena przechodzi dokładną inwentaryzację i za chwilę stanowić będzie cenny majątek Agencji Rozwoju Miasta.

W obiekcie trwają już szkolenia pracowników w zakresie obsługi systemów i urządzeń eksploatacyjnych, takich jak np. lodowisko i jego instalacje, rigging, systemy bezpieczeństwa, przeciwpożarowe, akustyczne, oświetlenia sceniczne.
Z kolei po długim majowym weekendzie, rozpoczyna się wyposażanie wszystkich lóż i przestrzeni funkcjonalno-usługowych. Porządkowane są tereny zielone wokół obiektu. Także na początku maja cały kompleks zostanie objęty monitoringiem firmy ochroniarskiej, co umożliwi likwidację dotychczasowego ogrodzenia.

Kraków Arena jest gotowa na przyjęcie pierwszych gości, którzy będą mogli podziwiać jej możliwości już 30 maja 2014 r., podczas pierwszego wydarzenia – koncertu muzyki filmowej studia Pixar, którego organizatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Dlatego dodatkowo, ze względu na nadchodzące wydarzenia, a także przeznaczenie obiektu o tak olbrzymiej kubaturze – wyjątkowej nie tylko w skali miasta, ale i całego kraju – wykonawca wraz z inwestorem wspólnie pracują nad ponadstandardowymi rozwiązaniami ewakuacyjnymi podczas imprez masowych.

– To pierwszy tak duży obiekt w Polsce. I choć Kraków Arena jest już gotowa do przyjęcia gości, to zanim widzowie pojawią się we wnętrzach naszej hali, raz jeszcze upewniamy się, iż kwestie bezpieczeństwa – traktowane przez nas priorytetowo – są spełnione w każdym możliwym obszarze – zaznacza Zbigniew Rapciak, prezes Zarządu ARM SA. – Taka profilaktyka pozwoli nam wykluczyć ryzyko związane z organizacją imprez, których uczestnikami będą ludzie – podkreśla prezes.

Przygotowanie różnych scenariuszy ewakuacyjnych jest dla wykonawcy oraz inwestora nie tylko szczególnie ważne, ale również będzie gwarancją bezpieczeństwa podczas odbywających się w obiekcie imprez. Bowiem do tej pory żaden inny obiekt sportowo-widowiskowy w Polsce nie mógł pomieścić pod swym dachem tak dużej liczby uczestników.

***

Agencja Rozwoju Miasta S.A. jest spółką, która zgodnie ze swoim statutem, prowadzi działalność w zakresie obsługi jednostek samorządu terytorialnego oraz innych komunalnych osób prawnych, funkcjonujących na rynku finansowym. Agencja wspiera także organy miasta oraz podmioty komercyjne w realizacji planowanych przedsięwzięć inwestycyjnych. Jednym z nich jest budowa ważnego miejskiego obiektu – Kraków Areny.