KRAKÓW ARENA WALCZY O CERTYFIKAT POT

9 września 2014

9 września 2014 r. – Małopolska Organizacja Turystyczna poinformowała, iż Kraków Arena zakwalifikowała się do ogólnopolskiego etapu konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT”.

Na dniach zakończył się regionalny etap konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT”, do którego zgłosiło się 17 podmiotów z Małopolski.

Kapituła Małopolskiej Organizacji Turystycznej wyłoniła cztery produkty turystyczne, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiego etapu. W kategorii „Ogólny Certyfikat POT” znalazły się: „Konkurs na najpiękniejszą szopkę krakowską”, „Kompleks Bukovina Terma Hotel Spa” oraz „Kraków Arena – największa i najnowocześniejsza w Polsce hala widowiskowo – sportowa”.

Z kolei w kategorii „Złoty Certyfikat POT” wskazano projekt „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa – szlak turystyczny po Podziemiach Rynku Głównego.”

W etapie ogólnopolskim Polska Organizacja Turystyczna będzie miała za zadanie wyłonienie najlepszych produktów, które uzyskają Certyfikat POT. Gala rozdania Certyfikatów odbędzie się 24 października podczas targów Tour Salon w Poznaniu.

Konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT”, ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację, a także wspieranie inicjatyw regionalnych i lokalnych, których efektem jest tworzenie produktów turystycznych.

***

Kraków Arena to największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie halowy obiekt widowiskowo-sportowy, którym zarządza Agencja Rozwoju Miasta S.A. Tylko nieliczne hale oferują tak rozwiniętą infrastrukturę; 15 tys. miejsc siedzących na na trybunach, docelowo nawet do 9 tys. miejsc stojących na płycie przed sceną, przy łącznej pojemności hali blisko 20 tys. osób. Wielofunkcyjny charakter Kraków Areny umożliwia organizowanie w niej wielkich i złożonych scenicznie widowisk. Mogą się w niej także rozgrywać zawody w co najmniej 17 dyscyplinach rangi mistrzostw świata. Wśród nich są: badminton, boks, curling, gimnastyka akrobatyczna i artystyczna, halowa piłka nożna, hokej, koszykówka, lekkoatletyka, łyżwiarstwo figurowe, piłka siatkowa, piłka ręczna, sporty walki, sporty ekstremalne, tenis ziemny, tenis stołowy, zawody hippiczne, sportowe zawody taneczne. Obiekt posiada również największy tego typu ekran LED na świecie opasający elewację głównej hali na długości 0,5 km.