KRAKÓW BĘDZIE WALCZYĆ O SIATKARSKIE FINAL FOUR

23 października 2015

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz Prezes klubu Asseco Resovia Rzeszów Bartosz Górski podpisali list intencyjny, w którym wyrażają wolę współpracy na rzecz organizacji Final Four Ligi Mistrzów, czyli najbardziej prestiżowego turnieju klubowego w męskiej siatkówce. Wydarzenie miałoby się odbyć w TAURON Arenie Kraków!

W ostatnich latach siatkówka męska w Polsce, dzięki sukcesom reprezentacji oraz klubów w europejskich pucharach, jak również profesjonalnym realizacjom telewizyjnym, stała się wizytówką naszego kraju i stanowi świetną inwestycję marketingową w branży sportowej. Bezpieczna, rodzinna atmosfera na trybunach, efektowne widowiska sportowe, światowe gwiazdy siatkówki oraz ogromne zainteresowanie kibiców to wszystko jest ogromnym atutem i szczególną wartością tej dyscypliny sportu. W ubiegłym roku, dzięki organizowanym w naszym kraju Mistrzostwom Świata po raz pierwszy w historii wartość medialna siatkówki męskiej była wyższa od piłki nożnej.

– Kraków to miasto świadome roli sportu w życiu mieszkańców. Dzięki najlepszej hali w Polsce i zaangażowanym kibicom jest gwarantem świetnego widowiska. Kraków często angażuje się w wyjątkowe wydarzenia sportowe. To miasto, które ma oddanych sympatyków siatkówki, o czym mogą świadczyć pełne trybuny podczas fazy grupowej ubiegłorocznych Mistrzostw Świata – mówi Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Siatkówką „żyje” również Rzeszów, o którym mówi się, że jest stolicą nie tylko województwa podkarpackiego, ale także stolicą polskiej siatkówki. To z Rzeszowa wywodzą się zawodnicy, którzy zdobywali m.in. Mistrzostwo Olimpijskie, Mistrzostwo Świata i Mistrzostwo Polski. Rzeszów jest również kuźnią siatkarskich talentów, o czym świadczą wielokrotne tytuły w kategorii juniorów i kadetów. To w Rzeszowie gra i zdobywa uznanie kibiców najlepsza polska drużyna Asseco Resovia Rzeszów.

– W imieniu Prezydenta Krakowa złożyłem mistrzom Polski w siatkówce Asseco Resovii propozycję organizacji w TAURON Arenie Kraków Final Four Ligi Mistrzów w 2017 r. Władze Resovii przyspieszyły działania i zgłosiły wstępnie kandydaturę swoją i Krakowa na rok 2016. List intencyjny podpisany przez prezydentów Krakowa i Rzeszowa oraz Asseco Resovię pozwala realnie myśleć o organizacji tej imprezy, chociaż naszym rywalem w tych staraniach jest rosyjski Kazań. Zmiana władz europejskiej federacji, swój udział mają w tym Polacy, podobno zwiększa nasze szanse. Zobaczymy… Termin kwietniowy jest w TAURON Arenie Kraków zarezerwowany, a my teraz musimy promować naszą kandydaturę, stąd m.in. pomysł zaproszenia do Krakowa nowego prezesa Federacji. Kibice w Polsce kochają siatkówkę, dla nich warto by tę imprezę do Krakowa sprowadzić – podkreśla Janusz Kozioł, Doradca Prezydenta Krakowa ds. Sportu.