KRAKÓW BIEGA, KRAKÓW SPACERUJE

10 września 2015

Na początku marca 2016 r. rozpocznie się nowy sezon biegowy i nordic walking na ścieżkach, na których realizowany jest miejski program „Kraków biega, Kraków spaceruje”. Bezpłatne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów-instruktorów rozpoczną się wówczas także przy TAURON Arenie Kraków.

Początek ścieżki znajduje się po wschodniej stronie TAURON Areny Kraków (przy schodach prowadzących do Parku Lotników Polskich). Harmonogram zajęć zostanie opublikowany w marcu 2016 r.

Ścieżka powstała dzięki współpracy Wydziału Sportu Urzędu Miasta Krakowa, Agencji Rozwoju Miasta i Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków Zachód na rzecz upowszechniania sportu wśród mieszkańców Krakowa. Jej utworzenie wpisuje się również w działania ARM-u, które mają na celu udostępnianie obiektu i jego otoczenia na potrzeby zajęć sportowych i kulturalno-rozrywkowych dla mieszkańców.

Dbamy o kondycję

Zajęcia w ramach programu „Kraków biega, Kraków spaceruje” są dostosowywane do poziomu zaawansowania uczestników oraz skierowane w szczególności do osób, które chcą stopniowo podnosić poziom swojej kondycji fizycznej. Długość ścieżki przy TAURON Arenie Kraków wynosi od 3 do 4 kilometrów (w zależności od kondycji uczestników oraz rodzaju zajęć).

Harmonogram ścieżki przy TAURON Arenie Kraków jest dostosowywany do zajęć prowadzonych na pozostałych ścieżkach objętych programem. Zajęcia są prowadzone także na czterech innych ścieżkach biegowych (Park Lotników Polskich, Błonia Krakowskie, Zalew Bulwarowa, Stadion Na Groblach) i pięciu nordic walking (Park Lotników Polskich, Błonia Krakowskie, Łąki Nowohuckie, Dworek Białoprądnicki, Park Bednarskiego).