KRAKÓW DLA WCZEŚNIAKÓW

16 listopada 2017

TAURON Arena Kraków zaświeci się na fioletowo

17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. Tego dnia, w geście solidarności zarówno z wcześniakami i ich rodzicami w Polsce, jak i na całym świecie, w wielu krajach kluczowe i najbardziej charakterystyczne budynki zostaną podświetlone na fioletowo. Kraków również włączy się w akcję przez podświetlenie na kolor fioletowy TAURON Areny Kraków, kładki o. Bernatka i estakady Lipska – Wielicka.

Fioletową iluminację kładki o. Bernatka oraz estakady Lipska – Wielicka mieszkańcy Krakowa i goście będą mogli podziwiać od czwartku, 16 listopada od godz. 16.00 do poniedziałku, 20 listopada rano. TAURON Arena Kraków zaświeci się na fioletowo w piątek (17 listopada) w godz. 21:00-22:00. Tego samego dnia będzie także oświetlony na fioletowo budynek Zespołu Klinik przy ul. Kopernika 23. Do akcji przyłączą się również Sukiennice.

Spotkanie dla pacjentów

W sobotę, 25 listopada Szpital Położniczo-Ginekologiczny UJASTEK, Szpital Uniwersytecki w Krakowie oraz Krakowska Fundacja Dziecka Narodzonego NEONATUS organizują spotkanie dla pacjentów Oddziału Neonatologii Szpitala Położniczo-Ginekologicznego UJASTEK oraz Oddziału Klinicznego Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w Sali VIP MKS Cracovia (wejście od ul. Kałuży 1).

Dodatkowe informacje o obchodach Światowego Dnia Wcześniaka w Krakowie są dostępne TUTAJ.