Kraków i Irlandia zaświecą dla Ukrainy w Dniu Świętego Patryka

16 marca 2022

17 marca, czyli w Dniu Świętego Patryka, TAURON Arena Kraków, kładka o. Bernatka i wieża telewizyjna firmy Emitel będą podświetlone nie na zielono, jak w ubiegłych latach, lecz w barwach flagi Ukrainy. Do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego zwróciła się o to Ambasador Republiki Irlandii w Polsce Emer O’Connell.

Ambasador O’Connell w swoim liście podkreśliła, że Irlandczycy celebrując Dzień Świętego Patryka będą w tym roku kierować swe myśli ku cierpiącemu Narodowi Ukraińskiemu. Na znak solidarności z Ukrainą wiele budynków Ambasad Republiki Irlandii na świecie podświetlonych będzie w tym dniu na niebiesko-żółto.

Kraków już od kilku lat brał udział, obok innych polskich miast, w międzynarodowym projekcie Global Greening organizowanym z okazji Święta Narodowego Irlandii. W stolicy Małopolski 17 marca „zazieleniały” się wówczas ważne obiekty. W ubiegłym roku do kładki o. Bernatka, estakady na ul. Lipskiej oraz TAURON Areny Kraków dołączyła wieża telewizyjna firmy EMITEL na Krzemionkach.

Warto przypomnieć, że 24 lutego na ekranach TAURON Areny Kraków wyświetlony był napis „Kraków solidarny z Ukrainą”, a zarząd firmy „Emitel” podjął decyzję o włączeniu od tego dnia aż do odwołania podświetlenia wieży telewizyjnej w Krakowie na niebiesko-żółto.