Kraków na zielono w dniu św. Patryka

17 marca 2021

Kraków znalazł się w gronie miast, które 17 marca (środa) wezmą udział w projekcie Global Greening i podświetlą na zielono znane obiekty z okazji Dnia św. Patryka – narodowego święta Irlandii. Podświetlone zostaną: TAURON Arena Kraków, kładka o. Bernatka, estakada tramwajowa Lipska-Wielicka, most im. kard. Franciszka Macharskiego i wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach.

Dzień Świętego Patryka, czyli narodowe święto Irlandii, jest obchodzony na całym świecie – od Sydney, przez Tokio, aż po Nowy Jork organizowane są różne festiwale, a znane obiekty podświetlane są na zielono.

W obchodach Dnia Świętego Patryka od lat bierze udział również Polska i Kraków. Choć w tym roku będą one inne niż zazwyczaj, jest to nadal wspaniała okazja dla społeczności irlandzkiej w Polsce do świętowania i odnowienia więzi z Irlandią.

„Aby być częścią tej społeczności, nie trzeba być Irlandczykiem. Mamy w niej szczególne miejsce dla wszystkich naszych przyjaciół w Polsce, którzy podzielają z nami miłość do Irlandii i wszystkiego, co irlandzkie. W polskich miastach ponownie zazieleniają się liczne obiekty, a my mamy nadzieję, że dołączycie do nas, świętując przy okazji Dnia Świętego Patryka swoje więzi z Irlandią” – czytamy na stronie internetowej ambasady Irlandii w Polsce.

Tam też można znaleźć kalendarz wydarzeń odbywających się w Polsce z okazji Dnia Świętego Patryka.

www.krakow.pl