KRAKÓW PAMIĘTA O POWSTANIU WARSZAWSKIM

28 lipca 2017

TAURON Arena Kraków zaświeci się w barwach narodowych

W tym roku obchodzimy 73. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i akcji „Burza”. We wtorek 1 sierpnia o godz. 17:00 – godzinie „W” – zawyją syreny. Wieczorem na biało-czerwono zaświeci się TAURON Arena Kraków.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Małopolska, prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających te wydarzenia. Prezydent Krakowa apeluje także o udekorowanie w tym dniu domów biało-czerwonymi flagami. W tym dniu flagi zawisną na budynkach urzędów i budynkach użyteczności publicznej.

O godz. 17:05 w bazylice Mariackiej rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny i żołnierzy poległych za wolność. Po niej uczestnicy uroczystości przejdą na pl. Matejki, gdzie o godz. 18:30, przy Grobie Nieznanego Żołnierza rozpoczną się uroczystości z udziałem Wojska Polskiego. O godz. 19:15 w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” (ul. Wita Stwosza 12) odbędzie się spotkanie okolicznościowe.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.krakow.pl.