Kraków pamięta o powstaniu warszawskim

29 lipca 2022

W tym roku obchodzimy 78. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i akcji „Burza”. W poniedziałek, 1 sierpnia, o 17.00 w godzinie „W”, w całej Polsce, w tym Krakowie, zawyją syreny. Z tej okazji Kraków zostanie udekorowany flagami państwowymi oraz Unii Europejskiej.

1 sierpnia flagi państwowe i Unii Europejskiej pojawią się w Krakowie na budynkach urzędu miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych. Biało-czerwone będą maszty przed magistratem na placu Wszystkich Świętych. Udekorowane flagami zostaną także maszty od strony bazyliki Mariackiej i maszty za pomnikiem Grunwaldzkim na placu Matejki. Dodatkowo przy bazylice będzie stojak z flagami.

Kładka o. Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna firmy Emitel zostaną podświetlone w barwach biało-czerwonych.

Podczas uroczystości odbywających się na placu Matejki zostanie zapalony znicz od władz miasta Krakowa.

O godz. 17.00, czyli o godzinie „W”, w całym kraju, w tym Krakowie, zawyją syreny alarmowe. Każdy będzie mógł się zatrzymać na chwilę po to, aby uczcić pamięć bohaterów, którzy walczyli i zginęli podczas powstania warszawskiego.