Kraków rozświetli się na różowo dla kobiet

17 stycznia 2022

17 stycznia (poniedziałek) TAURON Arena Kraków, kładka o. Bernatka oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach rozświetlą się na różowo w geście solidarności z kobietami chorującymi na nowotwór szyjki macicy. Tym samym Kraków wesprze kampanię edukacyjną „Pink Lips Project”, organizowaną w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Wieża telewizyjna podświetlona będzie od 17 do 23 stycznia, za wyjątkiem 21 stycznia, natomiast pozostałe obiekty zaświecą na różowo także na zakończenie akcji – 23 stycznia.

17 stycznia rozpoczyna się Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (European Cervical Cancer Prevention Week), który potrwa do 23 stycznia. Jest to szczególnie ważny okres dla kobiet chorujących, ale także dla tych, które aktywnie je wspierają i walczą o większą świadomość. Celem wydarzenia jest promocja wiedzy na temat raka szyjki macicy oraz propagowanie regularnych badań cytologicznych jako najlepszej metody profilaktyki nowotworów ginekologicznych.

Jedną z inicjatyw związanych z Tygodniem Profilaktyki Raki Szyjki Macicy jest „Pink Lips Project” – wydarzenie organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland Oddział Kraków. „Pink Lips Project” to nie tylko symbol, ale szacunek i podziw skierowany w stronę kobiet, które podjęły walkę z chorobą nowotworową. To także oznaka świadomości na temat profilaktyki i metod przeciwdziałania chorobie nowotworowej.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.krakow.pl