KRAKÓW STREET PARK DZIEŃ OTWARTY

3 listopada 2019

3 listopada 2019 r. (niedziela)

godz. 16:00-22:00

Wstęp wolny!

Parking podziemny TAURON Areny Kraków

Centrum Sportów Miejskich – Kraków Street Park to projekt skierowany do osób, które chcą zacząć swoją przygodę lub rozwijać swoje umiejętności w różnych dyscyplinach m.in. jeździe na rolkach, wrotkach, rowerach typu BMX, hulajnogach, longboardach oraz deskorolkach. Kraków Street Park będzie działał na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków (na poziomie 0), w terminie od 3 listopada do 12 lutego 2020 roku (z wyjątkiem dni, w których w obiekcie odbywać się będą imprezy).

Dzień otwarty Kraków Street Park odbędzie się 3 listopada (niedziela), w godz. 16:00-22:00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Za realizację projektu odpowiada założyciel Fundacji Kultury Deskorolki Łukasz Gawąd. Partnerami projektu są: Miasto Kraków i ARM S.A.

Wpadajcie ze znajomymi, całymi rodzinami i z kim tylko chcecie, najważniejsze abyście zabrali ze sobą sprzęt, kaski i ochraniacze oraz bardzo, bardzo dużo pozytywnej energii – zachęca Łukasz Gawąd.

Bramy Kraków Street Parku zostaną otwarte 3 listopada (niedziela) o godz. 16:00. Wstęp jest wolny! Po krótkiej części oficjalnej obiekt zostanie oddany do dyspozycji gości. Oprawę muzyczną podczas wydarzenia zapewni  Victor Bahovka.

Zawody i konkursy

W dniu wydarzenia w Kraków Street Parku odbędą się zawody, które będą miały formę luźnych jam’ów. Pierwsze odbędą się zawody dla osób jeżdżących na hulajnogach i BMX następnie odbędzie się jam rolkowy, a na sam koniec jam deskorolkowy. W każdej z poszczególnych dyscyplin będzie możliwość wygrania karnetu na cały miesiąc! Zmagania będą dla każdego, zarówno dla najmłodszych jak i tych starszych pasjonatów sportów miejskich.

Na miejscu będziecie znajdować się strefa Decathlon Kraków Plaza w której chętni będą mogli przetestować sprzęt oraz zawalczyć o upominki.

Plan zawodów:

godz. 16:30 – Scooter Jam

Brak podziału na grupy, każdy może wziąć udział w contest’ach w zależności od posiadanych umiejętności. Na początek – 10 minutowa rozgrzewka i oswojenie się z przeszkodami.  Odbędą się best tricki na poszczególnych przeszkodach. Czas dla uczestników to 30 min. Dla najlepszych tego dnia do wygrania nagrody od Scootive.

godz. 17:30 – BMX Jam

Jam zostanie podzielony na dwie części:

– kategoria Junior pod Patronem BMX School do 12 roku życia. Najmłodsi zmierzą się na mniejszym skateparku w formie 30 sekundowych przejazdów z maksymalnym wykorzystaniem obiektu.

– kategoria Open dla wszystkich chętnych. Uczestnicy zmierzą się natomiast na specjalnie przygotowanej lini.

Każda z grup będzie walczyć o nagrody ufundowane przez sponsorów: BMXLIFE.pl, BMX School.

godz. 18.30 – Rolki Jam od naRolki.krakow

Podczas otwarcia Street Parku odbędą się 3 konkurencje dla rolkarzy w każdym wieku oraz na każdym poziomie zaawansowania:

– Bladecross dla dzieci/dorosłych – polega na jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód wydzielonego na skateparku. Wyścig będzie odbywał się w kilkuosobowych grupach (osobno dzieci i dorośli) w zależności od ilości zainteresowanych.

– Blade Jam – w tej konkurencji swoje umiejętności zademonstrują najbardziej zaawansowani rolkarze (bez podziału wiekowego).

Jam będzie odbywał się w formie pojedynczych 30-sekekundowych przejazdów każdego z zawodników. Brane pod uwagę będą wylądowane tricki, wykorzystywanie elementów skateparku oraz płynność przejazdu.

godz. 19:30 – Skateboarding Jam

Przejazdy na czas dla najmłodszych:

– Funbox B.H.C. – best trik

– Skate or die – best trik

– Fastest run na pętli rolkowej.

Warto wiedzieć

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu pod nadzorem opiekunów prawnych lub samodzielnie, pod warunkiem dostarczenia pisemnej zgody swoich opiekunów prawnych, która jest załącznikiem do regulaminu.

Regulamin Kraków Street Park znajduje się TUTAJ

Zgoda opiekuna prawnego znajduje się TUTAJ

Oświadczenie użytkownika pełnoletniego jest dostępne TUTAJ

Oświadczenie opiekuna prawnego jest dostępne TUTAJ

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych jest dostępna TUTAJ

Organizatorem wydarzenia jest Łukasz Gawąd Instruktor jazdy na deskorolce w Bear Skateboarding School / założyciel Fundacji Skate Culture Foundation.

Partnerami projektu są: Agencja Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie zarządzająca TAURON Areną Kraków, Miasto Kraków, naRolki.krakow, BMX School, Bear Skateboarding School, BEAR HDWR CO., Skate Culture Foundation.

Wydarzenie na Facebooku: http://www.facebook.com/events/707836429730113/

Dodatkowe informacje o działalności Kraków Street Parku są dostępne TUTAJ