KRAKÓW STREET PARK NOWY SEZON W TAURON ARENIE KRAKÓW

28 października 2019

Ta wiadomość z pewnością ucieszy amatorów jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach BMX! Kraków Street Park, czyli Zimowe Centrum Sportów Miejskich rozpoczyna kolejny sezon działalności na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków! Dzień otwarty Kraków Street Park odbędzie się 3 listopada (niedziela), w godz. 16:00-22:00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny! Za realizację projektu odpowiada Łukasz Gawąd – założyciel Fundacji Kultury Deskorolki. Partnerami projektu są: Miasto Kraków i ARM S.A.

– Głównym celem stworzenia Kraków Street Parku w TAURON Arenie Kraków jest umożliwienie dzieciom, młodzieży i dorosłym uprawiania sportów miejskich zimą oraz promocja zdrowego trybu życia i alternatywnych środków transportu. Liczba osób, która skorzystała z naszej oferty w poprzednim sezonie, ponad 6,5 tys., pokazuje, że pomysł doskonale się sprawdził i został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez mieszkańców Krakowa jak i Małopolski, jestem przekonany, że tym razem będzie podobnie – mówi Łukasz Gawąd.

Tor na parkingu

Centrum Sportów Miejskich – Kraków Street Park to projekt skierowany do osób, które chcą zacząć swoją przygodę lub rozwijać swoje umiejętności w różnych dyscyplinach m.in. jeździe na rolkach, wrotkach, rowerach typu BMX, hulajnogach, longboardach oraz deskorolkach.

Kraków Street Park będzie działał na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków (na poziomie 0), w terminie od 3 listopada do 12 lutego 2020 roku (z wyjątkiem dni, w których w obiekcie odbywać się będą imprezy; szczegółowy harmonogram jest dostępny poniżej).

Z obiektu będzie można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-22:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 11:00-22:00. Wejście na parking znajduje się po północnej stronie areny – przy drodze dojazdowej do Małej Hali.

Cztery strefy

Przestrzeń Street Parku będzie podzielona na kilka poszczególnych stref: najdłuższą w Polsce kryta pętlę rolkową (długość to: 273m); strefę dla początkujących; strefę przystosowaną do freestyle slalomu oraz mobilny skatepark.

Warunkiem korzystania z oferty, która jest skierowana dla osób w każdym wieku, będzie zakupienie biletu oraz podpisanie oświadczenia dotyczącego zapoznania się z regulaminem Street Parku dostępnym na stronie www.streetpark.pl oraz na miejscu w TAURON Arenie Kraków.

Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z obiektu pod nadzorem opiekunów prawnych lub samodzielnie, pod warunkiem dostarczenia pisemnej zgody swoich opiekunów prawnych. Osoby niepełnoletnie mają obowiązek używania kasków oraz ochraniaczy, chyba że ich opiekunowie prawni wyrażą odpowiednią zgodę.

Ceny biletów od poniedziałku do piątku: 15 zł – bilet normalny; 12 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat); 8 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca). Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Ceny biletów w sobotę i niedzielę: 20 zł – bilet normalny; 15 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat); 8 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca). Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Karnet miesięczny: 150 zł.

Karnet VIP na cały okres działania street parku: 550 zł.

Planowane są także bezpłatne warsztaty z nauki jazdy na deskorolce, rolkach, bmx i hulajnodze. Obowiązywać będą na nie wcześniejsze zapisy, które będą możliwe od 4 listopada, od godz. 10:00. Szczegóły w informacji poniżej.

Dzień otwarty