Krakowski Bieg Kobiet – dodatkowa pula 100 miejsc!

22 lutego 2024

14 lutego uruchomione zostały zapisy na Krakowski Bieg Kobiet. W zaledwie kilka godzin wyczerpany został limit 500 miejsc. Z uwagi na duże zainteresowanie imprezą zwiększamy pulę pakietów startowych. Już 26 lutego, o godz. 14.00 zapisy zostaną uruchomione ponownie.

– Propozycja biegu dla Pań spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, a tempo w jakim wyczerpany został limit uczestniczek, pokazuje, że inicjatywy mające na celu zachęcanie kobiet do biegania są w Krakowie potrzebne. Krakowski Bieg Kobiet, zorganizowany na krótkim dystansie to wspaniały punkt wyjścia do rozpoczęcia przygody z bieganiem. Pierwszy krok do tego, aby w dalszej perspektywie krakowianki liczniej niż dotychczas uczestniczyły w biegach Królewskiej Triady Biegowej – podkreśla Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk, Zastępczyni Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych.

Bieg wystartuje 10 marca, w niedzielę o godz. 12:00 sprzed TAURON Areny Kraków. 2-kilometrowa trasa będzie poprowadzona alejkami Parku Lotników Polskich. Na mecie wszystkie Panie zostaną obdarowane kwiatami, a dla trzech najlepszych zawodniczek przewidziane są nagrody rzeczowe w postaci voucherów. Uhonorowane zostaną również najmłodsza i najstarsza uczestniczka.

W dniu 14 lutego zostały uruchomione zapisy na imprezę. Ustanowiony limit startujących – 500 osób, wyczerpał się w kilka godzin. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie imprezą postanowiliśmy zwiększyć limit o kolejne 100 miejsc. W poniedziałek, 26 lutego o godzinie 14:00 zapisy zostaną ponownie otwarte. Udział w biegu jest bezpłatny. Regulamin imprezy znajduje się TUTAJ.

Tego dnia w TAURON Arenie Kraków odbędą się również: trening „Kobiety w biegu”, spotkanie z Małgorzatą Sobańską –  lekkoatletką i olimpijką oraz Moniką Świątek – psycholożką sportu, a także warsztaty, panele dyskusyjne poświęcone  paniom, w ramach  projektu „Spotkajmy się z Kobietami”, będącego częścią obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków.

Na wydarzenie zapraszają:  Arena Kraków S.A., Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Urząd Miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje są dostępne TUTAJ.