KRÓL WALCA WYSTĄPIŁ W TAURON ARENIE KRAKÓW

29 maja 2015

Były tańce, wspólne śpiewanie i gromkie brawa po każdym utworze – André Rieu – światowej sławy skrzypek zdobył serca ponad siedmiu tysięcy osób, które wczoraj (28 maja, czerwiec) odwiedziły TAURON Arenę Kraków.

André Rieu przyjechał do Polski ze swoją Orkiestrą Johanna Straussa. Koncert w TAURON Arenie Kraków był pierwszym z trzech, które ten holenderski król Waltza zaplanował w swojej trasie koncertowej po Polsce (pozostałe odbędą się w Łodzi i Gdańsku).

Podczas pierwszej  trasy po Polsce w 2014 roku, André Rieu zdobył serca publiczności swoimi kolorowymi i zabawnymi koncertami, podczas których zabrał widzów w muzyczną podróż dookoła świata. Nowy program zaprezentowany wczoraj w TAURON Arenie Kraków także był fantastycznym show. Był to wieczór pełen humoru, muzyki i emocji dla młodych i starszych fanów André Rieu. Nie zabrakło najbardziej romantycznych melodii,  walców z opery i operetki a także utworów z polskiego repertuaru takich jak „Niech żyje bal”.

André Rieu ma na swoim koncie ponad 35 milionów sprzedanych płyt DVD i CD, zdobył wielokrotnie złote i platynowe płyty, ma ponad 1,2 miliona fanów Facebook. Jest najpopularniejszym muzykiem klasycznym na świecie, od 10 lat stale goszczącym na liście Billboard Top Ten. Ma swoją publiczność na wszystkich kontynentach świata.

Organizatorem koncertu był: Roland Temme Konzertveranstaltungs GmbH & Co KG (www.rt-konzerte.de). Dodatkowe informacje o artyście są dostępne na stronie: www.andrerieu.com.