KRZYSZTOF HOŁOWCZYC – GOŚĆ HONOROWY XV MEMORIAŁU WAGNERA ZDRADZA, DLACZEGO NIE ZOSTAŁ ZAWODOWYM SIATKARZEM

13 lipca 2017

Jest uznawany za najlepszego polskiego kierowcę w rajdach płaskich i terenowych – zawsze otwarty i uśmiechnięty, zawsze dostępny dla kibiców. Krzysztof Hołowczyc, który w sierpniu wybiera się na XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, opowiedział nam o swojej siatkarskiej pasji i zdradził, dlaczego nie został… siatkarzem.

– Niestety, kontuzja kolana pociągnęła mnie do innego sportu – mówi popularny „Hołek”. – Trenowałem u Czesława Kolpego i było tam kilka znanych później, siatkarskich nazwisk – wspomina Hołowczyc. Kilka lat temu trener Kolpy wspominał, że nasz Mistrz Kierownicy miał zadatki na dobrego siatkarza. – Wyróżniał się warunkami fizycznymi i miał smykałkę do gry – mówił w wywiadzie dla Polskiego Radia Olsztyn wychowawca m.in. naszych reprezentantów w siatkówce plażowej – Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla, czy Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza.

Krzysztof Hołowczyc będzie Honorowym Gościem XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera (11-13 sierpnia, TAURON Arena Kraków). Fani szybkich aut i ryczących silników będą mogli również cieszyć się z obecności wokół krakowskiej hali najnowszych i najszybszych super-samochodów, jakie można zobaczyć na polskich drogach. Rok temu sprawiły one olbrzymią frajdę naszym reprezentantom, którzy przejechali m.in. Porsche i Mercedesami na jeden z treningów przed memoriałowymi meczami.

Zobacz film z Krzysztofem Hołowczycem – www.youtube.com/watch?v=RfSlXnwx7JY oraz film o tym jakie samochody można było zobaczyć na XIV Memoriale Wagnera – www.youtube.com/watch?v=Y0CIaSHCn3U&t=36s