KSW 33 JAK DOJECHAĆ NA GALĘ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ?

25 listopada 2015

28 listopada (sobota) w TAURON Arenie Kraków odbędzie się gala KSW 33 z walką wieczoru Michał Materla vs Mamed Khalidov. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:00 (otwarcie bram godz. 17:00). Wszystkim kibicom przypominamy, że nasz obiekt jest doskonale skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

Na przystanku: TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ zatrzymują się linie tramwajowe nr: 1, 14, 22  i 62 (nocny) oraz autobusy nr: 128.

Na przystanku: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II) zatrzymują się linie nr: 4, 5, 9, 10, 52 i 64 (nocny) oraz autobusy nr: 124, 128, 424.

Na przystanku: TAURON Arena Kraków NŻ zatrzymuje się autobus nr 128.

28 listopada (sobota) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków dodatkowe rezerwowe tramwaje i autobusy. W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów, zarówno przed imprezą, jak i po jej zakończeniu.

Informacje o zmianach obowiązujących 28 i 29 listopada

Wzmocnienie komunikacji nocnej

W nocy z 28 na 29 listopada (sobota/niedziela) komunikacja nocna będzie funkcjonować według weekendowych rozkładów jazdy (ze wzmocnieniami). Do obsługa linii tramwajowych nocnych 62 i 64 kierowany będzie tabor o największej pojemności. Linia 64 tymczasowo powróci na swoją stałą trasę (tj. przez ulicę Dunajewskiego).

Zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych nr 4 i 22

28 listopada (sobota) wstrzymany zostanie ruch tramwajów przez węzeł „Kombinat”, w związku z tym zmienione zostaną trasy linii nr 4 i 22.

Linia nr 4 będzie kursowa z Bronowic Małych do Placu Centralnego im. R. Reagana bez zmian, następnie al. Andersa, ul. Kocmyrzowską do Wzgórz Krzesławickich;

Linia nr 22 będzie kursować z Borku Fałęckiego do Placu Centralnego im. R. Reagana bez zmian, następnie al. Andersa, ul. Kocmyrzowską, Łowińskiego, Ujastek do ul. Mrozowej i dalej po swojej stałej trasie do Walcowni.