Lato pełne wrażeń w TAURON Arenie Kraków

31 maja 2022

Koncerty plenerowe z cyklu AreNa Lato, weekendowe atrakcje dla dzieci, poniedziałki z tańcem i czwartki z miłośnikami klasyków. Do tego wydarzenia sportowe i kulturalne w Arenie Głównej i Małej Hali – zapraszamy do spędzania wolnego czasu w Arenie Garden i TAURON Arenie Kraków.

Lato zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza że strefa Arena Garden nabiera wakacyjnego klimatu. Przed TAURON Arenę Kraków wróciły palmy, kwiatowe i roślinne dekoracje, wygodne, wiklinowe budki znane z gorących plaż, leżaki, które można zabrać na trawę i namioty, pod którymi można schronić przed słońcem. Wkrótce pojawią się także huśtawki.

Dla każdego coś smacznego

Strefa gastronomiczna w tym roku będzie się koncentrować wokół placu po południowej stronie areny i niezmiennie będzie oferować mnóstwo pysznego jedzenia. Codziennie na chętnych czeka strefa food trucków – z jedzeniem, napojami i słodkościami. Są: lody, kawa, zimne napoje, pizza, grill, Frytka, Słodziak z goframi, Burgery, Węgier, Taco, Greek, Curry Point, Oko na Maroko, Kiszman, a wkrótce pojawi się także Oki Ramen. Każdego dnia działa Arena Coffee w Małej Hali – doskonałe miejsca do organizacji imprez rodzinnych i spotkań firmowych. Wzorem ubiegłych lat, w czasie wakacyjnych weekendów, zaprosimy miłośników dobrego jedzenia na „Śniadania na trawie”. W wybrane dni w strefie pojawiać się będą także dodatkowe food trucki.

W chilloutowym klimacie

Stałym punktem programu wydarzeń towarzyszących w Arenie Garden są atrakcje przygotowywane dla dzieci. Podobnie będzie tym razem. Na początek zapraszamy na Dzień Dziecka w kilku odsłonach – 1 czerwca (środa) na zabawy integracyjne z animatorami (godz. 14:00-16:00) i Akademię Pana Kleksa (godz. 17:00), a 5 czerwca (niedziela) na zumbę dla dzieci (godz. 11:00), warsztaty bębniarskie (godz. 14:00), warsztaty podróżnicze z historiami etnicznymi w Teatrzyku Kamishibai (godz. 17:00) i animacje dla dzieci (godz. 11:00-16:00.

W dniach 1-5 czerwca w strefie dodatkowo stanie Yaki Kingu z kuchnią japońską. W Dniu Dziecka będzie w nim można skorzystać ze specjalnych zniżek.

Dorośli, którzy odwiedzą Arenę Garden będą mogli spędzać weekendowe wieczory w chilloutowym klimacie, o który zadbają zapraszani DJ-e. W planach jest także kilka streetowych koncertów. W co drugi poniedziałek zapraszamy także na wieczory taneczne ze Studiem Tańca Sabrosa – pierwszy odbędzie się 6 czerwca.

Informacje o programie wydarzeń w kolejnych tygodniach będą na bieżąco publikowane na profilu www.facebook.com/ArenaGardenKrakow i stronie www.tauronarenakrakow.pl.

Dmuchańce i klasyki

Dodatkową atrakcją dla dzieci jest wesołe miasteczko, które ponownie pojawiło się przy TAURON Arenie Kraków (czynne: pon.-czw. 12:00-20:00, pt.-niedz. 10:00-20:30) oraz wypożyczalnią autek elektrycznych.

Miłośników klasycznej motoryzacji z pewnością ucieszy fakt, że przed arenę wracają również czwartkowe spotkania Krakowskich Klasyków Nocą, które będą się odbywać na parkingu autobusowym lub technicznym areny. Najbliższy zjazd planowany jest na 2 czerwca.

Plenerowa cykl: AreNa Lato

Cykl AreNa Lato zagościł przy TAURON Arenie Kraków w 2021 roku. To kolejny element, obok strefy Arena Garden, wzbogacający ofertę spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Krakowa i turystów odwiedzających miasto podczas wakacji. W tym roku scena zostanie zlokalizowana przy TAURON Arenie Kraków od strony Parku Lotników Polskich. Większość wydarzeń będzie biletowana.

W ramach cyklu odbędą się: Festiwal Kolorów (12 czerwca), Sympho House – House Music in Symphonic Concert (24 czerwca), koncert Kizo (9 lipca), Rockowizna Festiwal, w którym udział wezmą: Kult, IRA, happysad, Strachy na Lachy, Kasia Kowalska, Sztywny Pal Azji i Róże Europy (26-28 sierpnia). Wkrótce ogłosimy kolejne wydarzenia!

A wewnątrz areny…

Niezależnie od stref działających na zewnątrz TAURON Areny Kraków przez całe wakacje odbywać się będą wydarzenia w Arenie Głównej i Małej Hali. W czerwcu w obiekcie zagoszczą: André Rieu, Whitesnake i Europe, Smokie, Alicia Keys oraz uczestnicy Finału GOMAR Koszykarskiej Ligi Szkolnej – Dnia Dziecka z Radwan Sport. Lipiec to koncerty: Two Steps From Hell, zespołu Pearl Jam i Harry’ego Stylesa.

W sierpniu zapraszamy na XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera oraz koncerty zespołu Sabaton i Andrei Bocelliego.

Wrzesień zacznie się spektaklem Corteo w wykonaniu Cirque du Soleil, kolejne będą koncerty: Rage Against The Machine, Machine Head i Amon Amarth oraz Alvaro Solera. Odbędzie się także Kongres Elite Seminar i Gala Please Stand-Up!

Do Małej Hali zapraszamy na: Maraton Fitness – Forma na lata, Festiwal Kultury Japońskiej Ryucon, Międzynarodowy Letni Puchar Małopolski w Szachach, Turniej Smoka Wawelskiego, Mistrzostwa Świata Judo KATA i Weteranów oraz Targi Ślubne.

Przed nami kolejne ogłoszenia! Pełen program imprez w TAURON Arenie Kraków jest dostępny na stronie: www.tauronarenakrakow.pl/wydarzenia/.

Warto wiedzieć

Organizatorem stref Arena Garden i AreNa Lato są: firma Meta sp. z o.o. i Arena Kraków S.A.

Godziny otwarcia strefy Arena Garden:

Poniedziałek – czwartek: godz. 13:00-22:00 (12:00 – Arena Coffee, 13:00 – lody, kawa, 14:00-21:00 – Pizza, Słodziak, Frytka, Burger, Kiszman, Oko na Maroko).

Piątek: godz. 13:00-24:00 (12:00 – Arena Coffee, 13:00 – lody, kawa, 14:00-22:00 – Pizza, Grill, Słodziak, Frytka, Burger, Węgier, Grek, Taco).

Sobota: godz. 10:00-24:00 (10:00 – Arena Coffee, lody, kawa, Słodziak, Frytka, 11:00-22:00 – Pizza, Grill, Słodziak, Frytka, Burger, Węgier, Grek, Taco, Kiszman, Oko na Maroko).

Niedziela: godz. 10:00-22:00 (10:00 – Arena Coffee, lody, kawa, Słodziak, Frytka, 11:00-21:00 – Pizza, Grill, Słodziak, Frytka, Burger, Węgier, Grek, Taco, Kiszman, Oko na Maroko).

Śledźcie profil www.facebook.com/ArenaGardenKrakow i stronę www.tauronarenakrakow.pl i bądźcie na bieżąco z tym, co dla Was przygotowaliśmy na najbliższe miesiące!