LETNIE FINAŁY EU LCS W TAURON ARENIE KRAKÓW!

19 sierpnia 2016

27-28 sierpnia 2016 r.

Tego jeszcze w Krakowie nie było! Na zakończenie wakacji w TAURON Arenie Kraków odbędą się zawody elitarnej ligi e-sportowej League of Legends. Podczas EU LCS Summer Split Finals cztery najlepsze drużyny letniego splitu powalczą o tytuł mistrza Europy, a także o jak najlepsze miejsce na mistrzostwach świata 2016.

Finały europejskich letnich rozgrywek odbędą się w TAURON Arenie Kraków w dniach 27 – 28 sierpnia. Drużyna, która zdobędzie tytuł mistrzowski będzie reprezentować Europę podczas Mistrzostw Świata 2016 w Ameryce Północnej. Jako druga dołączy drużyna, która zdobyła najwięcej punktów turniejowych w trakcie splitu. Trzecie i ostatnie miejsce zajmą zwycięzcy europejskich kwalifikacji regionalnych, zaplanowanych na tydzień po finale, który odbędzie się na arenie EU LCS. Rozmieszczenie będzie zależało od punktów turniejowych, więc liczy się każdy mecz.

Elitarna liga

The League of Legends Championship Series (LCS) jest elitarną ligą e-sportową League of Legends w Ameryce Północnej i Europie. Każda liga LCS (Amerykańska I Europejska) składa się z 10 drużyn, które walczą ze sobą po dwa razy w ciągu całego sezonu, grając w sumie po 18 meczów. Walki toczą się podczas dwóch splitów – letniego i wiosennego.

Zespoły: Cztery najlepsze drużyny letnich play-offów.

Format: do 3 zwycięstw

Punkty:

  1. miejsce – reprezentowanie Europy na mistrzostwach świata 2016
  2. miejsce – 90 punktów
  3. miejsce – 70 punktów
  4. miejsce – 50 punktów

Zgodnie z finałowymi rankingami letniego splitu europejskiego LCS, drużyny posiadają następującą liczbę punktów: G2 Esports – 90 pkt.; Origen – 70 pkt.; Fnatic – 50 pkt.; H2K – 30 pkt., Team Vitality – 10 pkt.; Unicorns of Love – 10 pkt.; FC Schalke 04 – 0 pkt.; Splyce – 0 pkt.; Roccat – 0 pkt.; Giants – 0 pkt.

Warto wiedzieć

EU LCS Summer Split Finals  w TAURON Arenie Kraków

27 sierpnia (3. miejsce kontra 4. miejsce), godz. 17:00; otwarcie bram godz. 15:30

28 sierpnia (1. miejsce kontra 2. miejsce), godz. 17:00; otwarcie bram godz. 15:30

Bilety: informacje o biletach są dostępne na stronie: http://eu.lolesports.com/pl (http://eu.lolesports.com/pl/bilety).

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: http://eu.lolesports.com/en i http://eu.lolesports.com/pl.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Parking

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł. 27 i 28 sierpnia parking będzie otwarty od godz. 12:30.