#LightForBelarus. Kraków znowu w kolorach biało-czerwono-białej flagi

25 marca 2021

25 marca (czwartek), w kolejną rocznicę proklamowania swojego niepodległego państwa, białoruskie społeczeństwo, a zwłaszcza środowiska niezależnej opozycji demokratycznej celebrują Dzień Wolności Białorusi. W tym dniu wiele obiektów w Polsce, Europie i na świecie rozbłyśnie kolorami biało-czerwono-białej flagi niepodległej Białorusi. W akcji #LightForBelarus po raz kolejny udział weźmie także Kraków.

To już kolejny raz, kiedy Kraków da wyraz solidarności z obywatelami Białorusi, którzy od wielu miesięcy z odwagą i determinacją manifestują swoje demokratyczne i wolnościowe dążenia. Dla demokratycznej Białorusi świeciliśmy już we wrześniu 2020 roku, gdy w naszym mieście odbyły się także liczne manifestacje i akcje poparcia dla protestujących Białorusinów. Z okazji Dnia Wolności Białorusi akcja #LightForBelarus powraca pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury i Instytutu Adama Mickiewicza.

W czwartek wieczorem kolory historycznej flagi Białorusi – biały, czerwony i biały – zobaczymy na TAURON Arenie Kraków oraz kładce im. o. Bernatka.

www.krakow.pl