MAESTRO MORRICONE WRACA DO TAURON ARENY KRAKÓW

8 czerwca 2016

60 YEARS OF MUSIC WORLD TOUR

6 lutego 2017 r.

Wybitny włoski muzyk Ennio Morricone po raz kolejny wystąpi w TAURON Arenie Kraków. Koncert, który odbędzie się 6 lutego 2017 r. jest częścią trasy zatytułowanej „60 YEARS OF MUSIC WORLD TOUR”. Artyście będzie towarzyszyć Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Na scenie z Morricone pojawi się ponad 200 muzyków i wokalistów.

Podczas koncertu zabrzmią m.in. utwory z ostatniej ścieżki dźwiękowej artysty do Nienawistnej ósemki nagrodzonej Oscarem, Złotym Globem oraz Nagrodą Nowojorskich Krytyków Filmowych.

Koncert tego wybitnego włoskiego muzyka w Krakowie to część jego światowej trasy, która została zaplanowana dla uczczenia 60 lat pracy Morricone, jako kompozytora i dyrygenta. Poprzednia europejska trasa Maestro w 2014 roku zgromadziła na koncertach łącznie ponad 350 tysięcy widzów. W TAURON Arenie Kraków Maestro po raz pierwszy wystąpił 14 lutego 2015 r.

Ponad 500 filmów

Ennio Morricone skomponował muzykę do ponad 500 filmów kinowych i telewizyjnych oraz ponad 100 niezależnych dzieł. Te, które najbardziej utkwiły w pamięci słuchaczy to: Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, Dawno temu w Ameryce, Za garść dolarów, Nietykalni oraz Misja. Zapytany o nadchodzącą trasę Maestro powiedział: „Czuję się niezwykle zaszczycony wyrazami uznania, które otrzymałem w ciągu ostatniego roku. Te wszystkie nagrody, miłe słowa ze strony kolegów po fachu, przygoda z Quentinem Tarantino, a przede wszystkim radość z bezpośredniego kontaktu z publicznością, która tak tłumnie przybywała na moje koncerty. Czekam na dzień, kiedy znów ruszę w trasę i będę wykonywać muzykę na żywo”.

Warto wiedzieć

Koncert Ennio Morricone w TAURON Arenie Kraków odbędzie się 6 lutego 2017 r. Bilety będą dostępne od 13 czerwca na stronie www.eventim.pl.

Organizatorem wydarzenia jest JVS Group. www.jvsgroup.cz/pl.