MAŁOPOLSKA DLA MATURZYSTÓW – WYJĄTKOWY KONCERT DLA MŁODYCH

6 czerwca 2018

23 czerwca 2018 (sobota)

godz. 15:00 – otwarcie bram

godz. 16:30 – początek wydarzenia

godz. 21:00 – planowana godzina zakończenia wydarzenia

To będzie wyjątkowe wydarzenie. Pierwsze takie w historii, a do tego bezpłatne. W jednym miejscu spotkają się wszyscy tegoroczni małopolscy maturzyści. Po miesiącach ciężkiej nauki, nieprzespanych nocach, a w końcu wielkim teście wiedzy – egzaminie dojrzałości – czas na odpoczynek i dobrą zabawę. Już 23 czerwca (sobota) w TAURON Arenie Kraków specjalnie dla nich zagrają topowe, polskie gwiazdy: Margaret, Kamil Bednarek i Afromental. Małopolska już dziś zaprasza maturzystów na ten niepowtarzalny koncert.

Matura – to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu młodego człowieka, przepustka do świata dorosłych, most do wymarzonego uniwersytetu i ścieżka do realizacji zawodowych planów. Po wielomiesięcznych przygotowaniach do tego wielkiego sprawdzianu i emocjach z nim związanych, przed młodymi ludźmi kolejna, niesamowita przygoda – studenckie życie. Zanim to jednak nastąpi, czas na chwilę oddechu.

W tym roku ponad 20 tysięcy młodych Małopolan przystąpiło do egzaminu dojrzałości. Wcześniej przez wiele miesięcy skrupulatnie się do niego przygotowywali. Po tym ogromnym wysiłku, który – głęboko w to wierzę – zaowocuje miejscem na wybranej uczelni, chciałbym by uroczyście i wspólnie zamknęli ten jakże ważny etap edukacji. Dla rozproszonych po całym regionie maturzystów zaplanowaliśmy zatem wyjątkowe wydarzenie. 23 czerwca spotkamy się wszyscy w jednym miejscu i w atmosferze radości, a przede wszystkim dobrej muzyki będziemy wspólnie się bawić i świętować zakończone właśnie egzaminy. Liczę, że pierwsza tego typu inicjatywa na skalę nie tylko województwa, ale i kraju będzie początkiem nowej, małopolskiej tradycjimówi Grzegorz Lipiec z zarządu województwa, odpowiedzialny m.in. za obszar edukacji.

Pobierz bezpłatny bilet dla siebie oraz przyjaciela i baw się razem z nami

Nadchodzący koncert dedykowany jest przede wszystkim tegorocznym małopolskim maturzystom. To właśnie dla nich po raz pierwszy w historii zaplanowano wielki muzyczny event będący zwieńczeniem zakończonych właśnie egzaminów maturalnych.

A jak zdobyć bezpłatną wejściówkę? To bardzo proste. Od czwartku, 7 czerwca będą one dostępne na stronie www.malopolska.pl – wystarczy kliknąć na baner koncertu „Małopolska dla maturzystów” lub bezpośrednio pobrać ją ze strony www.ebilet.pl. Wygenerowany, bezpłatny, imienny bilet będzie stanowił wejściówkę na koncert. By było jeszcze przyjemniej, każdy zainteresowany będzie mógł pobrać też wejściówkę dla bliskiej osoby i spędzić ten wieczór w ulubionym towarzystwie. Ważne, by w dniu koncertu obydwoje mieli przy sobie dokumenty tożsamości. Warto się pospieszyć, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.

Najlepsze gwiazdy zagrają dla maturzystów

Muzyczne show rozpocznie się punktualnie o 16.30. Wcześniej, ok. godz. 15.00, zostaną otwarte bramki. Już na początku, by rozgrzać publiczność grupa Andrzeja Starowicza wykona specjalne taneczne przedstawienie. A potem już tylko odliczanie do występu największych gwiazd polskiej estrady. Tego wieczoru uczestnicy usłyszą największe hity Margaret, Kamila Bednarka, a także grupy Afromental. W przerwie pomiędzy koncertami zaplanowano także pochód poloneza oraz quiz z nagrodami. Wydarzenie uroczyście otworzy marszałek Małopolski Jacek Krupa, a poprowadzą je znani i lubiani Irek Jakubek i Maciek Rock.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich tegorocznych małopolskich maturzystów do wspólnej zabawy! Jedno jest pewne – świetna muzyka, wiele pozytywnych wrażeń oraz 100% emocji gwarantowane!

Warto wiedzieć

Impreza odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 23 czerwca (sobota) o godz. 16:30. Bramy zostaną otwarte o godz. 15:00.

Wejścia do obiektu: nr 1, 2 i 3.

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ.

Kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna w dniu wydarzenia od godz. 12:00.

Organizatorem wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Dodatkowe informacje: www.malopolska.pl

Kawiarnia w Małej Hali

W dniu wydarzenia, od godz. 13:00, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3.

PARKING

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking będzie płatny gotówką przy wjeździe. Ilość miejsc jest ograniczona.

23 czerwca (sobota) parking dla uczestników wydarzenia będzie czynny od godz. 14:00.

Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.