MARK KNOPFLER W TAURON ARENIE KRAKÓW

15 czerwca 2015

13 lipca (poniedziałek) o godz. 20:00 w TAURON Arenie Kraków wystąpi Mark Knopfler. Fani artysty podczas koncertu usłyszą m.in. piosenki z jego najnowszego albumu “Tracker”. Muzyk podczas trasy koncertowej, oprócz Polski, odwiedzi m.in. Niemcy, Austrię, Hiszpanię i Włochy. Organizatorem wydarzenia w TAURON Arenie Kraków jest Live Nation.

            Mark Knopfler występuje z siedmioosobowym zespołem. Z większością muzyków współpracował przez niemal dwie dekady. To: Guy Fletcher (klawisze), Richard Bennett (gitara), Jim Cox (pianino), Mike McGoldrick (gwizdek i flet), John McCusker (skrzypce i cytra), Glenn Worf (gitara basowa) i Ian Thomas (perkusja).

            Najnowszy album artysty: “Tracker” jest dziewiątym w jego solowej karierze, która zaczęła się w 1996 r. po wydaniu płyty “Golden Heart”. Na albumie gościnne pojawili się tacy artyści jak: Ruth Moody, Bruce Molsky, Nigel Hitchcock czy Phil Cunningham.

            Mark Knopfler to wielokrotny zdobywca nagrody Grammy, stworzył przeboje takie jak “Money For Nothing”, “Sultans Of Swing”, “Romeo and Juliet”, “Walk of Life”, “What It Is” czy “Sailing To Philadelphia”. Zasłynął jako lider zespołu Dire Straits. Podczas swojej kariery współpracował z wieloma znakomitymi artystami m.in. Bobem Dylanem, Ericiem Claptonem, Randym Newmanem, Vanem Morrisonem oraz Emmylou Harrisem, skomponował także muzykę do wielu filmów, w tym Cal, Local Hero (Biznesmen i gwiazdy) oraz Princess Bride (Narzeczona dla księcia).

            Dodatkowe informacje o artyście są dostępne na stronie: www.markknopfler.com.

            UWAGA! W związku z koncertem Marka Knopflera 13 lipca (poniedziałek) nie będzie można organizować zajęć w Małej Hali TAURON Areny Kraków.