MECZ GWIAZD PLUS LIGI

14 listopada 2017

MECZ GWIAZD PLUS LIGI

15 grudnia 2017 r.

Północ kontra Południe. Największe gwiazdy PlusLigi, wspaniała atmosfera w TAURON Arenie Kraków oraz mnóstwo niespodzianek dla najlepszych kibiców na świecie! Już 15 grudnia (piątek) odbędzie się wyjątkowy „Mecz Gwiazd”, który poprzedzi półfinałowe mecze FIVB Klubowych Mistrzostw Świata. Szykuje się jedyny w swoim rodzaju weekend z najlepszą klubową siatkówką na świecie!

– Wracamy do idei rozgrywania „Meczu Gwiazd”. Nadarzyła się doskonała okazja, by stworzyć wyjątkowe widowisko, bo w Polsce rozgrywane będą Klubowe Mistrzostwa Świata, a my ten czas wykorzystamy na spotkanie z kibicami – mówi Artur Popko, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. – W piątek 15 grudnia pokażemy wszystko, co najlepsze w PlusLidze. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, o których będziemy jeszcze informować. Serdecznie zapraszamy, warto ten wieczór spędzić z naszymi gwiazdami.

– „Mecz Gwiazd” to gratka dla każdego kibica – mówi Tomasz Cieślik, prezes Professional Sports Events, organizatora KMŚ w Polsce. – Jestem przekonany, że jeszcze bardziej podgrzeje emocje przed najważniejszymi, czyli finałowymi spotkaniami Klubowych Mistrzostw Świata. Turniej KMŚ, który pierwszy raz w historii odbędzie się w Polsce, stanie się niezapomnianym sportowym widowiskiem – dodaje.

Północ kontra Południe

W „Meczu Gwiazd” wystąpią dwie drużyny: „Północy” i „Południa”, każdą z nich poprowadzi duet szkoleniowców. Od piątku 10 listopada na stronie www.plusliga.pl trwa głosowanie na dwie meczowe „14”. Głosowanie zakończy się o północy 5 grudnia. Uczestnicy konkursu (głosować mogą jedynie zalogowani użytkownicy portali PLPS) będą mogli wygrać 50 podwójnych zaproszeń na „Mecz Gwiazd”.

W drużynie „Północy” zagrają wybrani przez kibiców gracze spośród następujących ekip: Trefl Gdańsk, Espadon Szczecin, Łuczniczka Bydgoszcz, Indykpol AZS Olsztyn, ONICO Warszawa, Cerrad Czarni Radom i Cuprum Lubin. Z kolei w ekipie „Południa” wystąpią gracze: Jastrzębskiego Węgla, Asseco Resovii Rzeszów, GKS Katowice, Aluronu Virtu Warty Zawiercie, MKS-u Będzin, BBTS-u Bielsko-Biała i Dafi Społem Kielce. W głosowaniu nie wezmą udziału gracze ekip z Bełchatowa i z Kędzierzyna-Koźla, ponieważ obie drużyny walczą o Klubowe Mistrzostwo Świata i bardzo liczymy, że zagrają w kluczowych meczach w Krakowie.

Każdą z ekip „Meczu Gwiazd” poprowadzi duet szkoleniowców, na który też będzie można głosować na stronie organizatora.

Trzeci Mecz Gwiazd

W historii PlusLigi „Mecze Gwiazd” odbyły się dwukrotnie, oba w stolicy. Z ostatniej edycji „Meczu Gwiazd” (2010 rok) nadal w PlusLidze grają tacy siatkarze, jak Michał Ruciak, Jakub Jarosz, Marcin Wika, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek, Karol Kłos, Daniel Pliński, Mariusz Wlazły czy Paweł Woicki.

Fajnie, że znowu zagramy taki mecz. To doskonała reklama i pokaz tego, co mamy najlepszego w PlusLidze. To zresztą nasze wspólne zadanie, by zachęcać ludzi do naszych rozgrywek, a takie show jest właśnie dla kibicówmówi Paweł Woicki, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn. Marcin Możdżonek z Asseco Resovii dodaje:Cieszę się, że wraca „Mecz Gwiazd”, liczę że będzie ze specjalnym scenariuszem, tak by kibice bawili się przez cały czas. Coś na pewno uda się wymyślić, by zabawić ludzi i przy okazji trochę pograć.

Idea „Meczu Gwiazd” bardzo podoba się trenerowi Trefla Gdańsk Andrei Anastasiemu, który zachęca wszystkich kibiców do włączenia się we wspólną zabawę. Jeszcze bardziej ucieszony jest Salvador Hidalgo Oliva, chyba najbarwniejszy siatkarz PlusLigi. – To z pewnością będzie wyjątkowe wydarzenie, spotkanie przyjaciół siatkówki i profesjonalnych graczy. Bardzo chcę być częścią tej wspaniałej atmosfery w Krakowie, bo będzie to małym ukoronowaniem mojej całej sportowej kariery, spełnieniem jednego z marzeń. Apeluję zatem do kibiców, by na mnie głosowali, przecież wiecie, że umiem robić show – śmieje się gracz Jastrzębskiego Węgla.

Finały w TAURON Arenie Kraków

Klubowe Mistrzostwa Świata ruszają 12 grudnia. Faza grupowa zostanie rozegrana w Opolu i Łodzi, gdzie przez trzy dni osiem najlepszych klubów świata będzie rywalizować podczas 12 meczów. W łódzkiej Atlas Arenie PGE SKRA Bełchatów zmierzy się z Shanghai Volleyball Club, Personal Bolivar i Zenitem Kazań. W tym samym czasie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Opolu wystąpi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która zagra z Cucine Lube Civitanova, Sarmayeh Bank i obrońcą tytułu najlepszego klubu na świecie – brazylijskim Sada Cruzeiro.

„Mecz Gwiazd” jest jednocześnie wstępem do wyjątkowego weekendu z najlepszą klubową siatkówką na świecie. Właśnie w dniach 16-17 grudnia w TAURON Arenie Kraków odbędą się decydujące starcia i poznamy najlepszą klubową drużynę świata.

Warto wiedzieć

Informacje o Klubowych Mistrzostwach Świata można znaleźć na stronie www.kmspolska.pl oraz w kanałach społecznościowych: www.facebook.com/KMSPolska/ oraz http://twitter.com/KMSPolska.

Informacje o PlusLidze: www.plusliga.pl, www.plusliga.pl/starmatch.html

Bilety: Informacje o biletach na „Mecz Gwiazd” organizatorzy podadzą wkrótce.