MEDALE DLA MISTRZÓW EHF EURO 2016

4 stycznia 2016

31 stycznia w TAURON Arenie Kraków odbędą się mecze finałowe Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016. Trzy najlepsze drużyny odbiorą wówczas złote, srebrne i brązowe medale.

Medale bezpośrednio nawiązują do symboliki EHF EURO 2016. Na awersie umieszczony został logotyp turnieju odwołujący się do najbardziej naturalnego elementu piłki ręcznej – dłoni, który w połączeniu z nieregularnym kształtem medalu symbolizuje najlepsze cechy tej dyscypliny – dynamizm, sportową energię, walkę oraz wielkie emocje.

Na rewersie znajduje się mapa Polski, na której widnieją Miasta Gospodarze EHF EURO 2016 – Kraków, Katowice, Wrocław i Gdańsk oraz Województwo Małopolskie.

Medale mają średnicę 8 cm i ważą 250 gramów. Krążki dla mistrzów Europy pokryte zostały galwanicznym 24-karatowym złotem, dla finalistów powleczone są srebrem Ag999, natomiast brązowe wykonano z tombaku patynowanego. Medale zostały zaprojektowane przez Artura Gosiewskiego, który jest również twórcą całej identyfikacji mistrzostw. Ich producentem jest instytucja o 250-letniej tradycji, Mennica Polska.

Dodatkowe informacje o Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 są dostępne na stronach: http://pol2016.ehf-euro.com/pl oraz http://www.zprp.pl/.