MEMORIAŁ HUBERTA JERZEGO WAGNERA I LIGA ŚWIATOWA W KRAKOWIE DO 2019 ROKU

13 maja 2016

TAURON Arena Kraków do 2019 r. będzie gościła mecze Ligi Światowej i Memoriał im. Huberta Wagnera. Prezydent Krakowa podpisał w czwartek (12 maja) porozumienia z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i fundacją organizującą turniej poświęcony pamięci legendarnego trenera reprezentacji.

Uroczystość poprzedziła XIV Memoriał H.J. Wagnera, który już od 17 do 19 maja zostanie rozegrany w TAURON Arenie Kraków oraz tegoroczną edycję Final Six Ligi Światowej siatkarzy zaplanowaną w dniach 13-17 lipca także w TAURON Arenie Kraków.

Na dokumentach podpisy złożyli: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, Prezes PZPS Paweł Papke i Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Jerzy Mróz.

Podczas spotkania Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski otrzymał z rąk Prezesów Pawła Papke i Jerzego Mroza Złotą Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej za szczególne zasługi w popularyzowaniu i promowaniu tej bardzo lubianej przez kibiców dyscypliny sportu.

Hala wypełniona po brzegi

– Historia TAURON Areny Kraków jest jednocześnie historią naszych bliskich związków z siatkówką. W 2014 roku zaczęliśmy organizować wielkie imprezy siatkarskie, w Krakowie odbył się w sierpniu XII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, a jeszcze wcześniej – 20 czerwca nastąpiło sportowe otwarcie hali meczem Ligi Światowej Polska – Brazylia. Od tego czasu świętowaliśmy w Arenie wiele zwycięstw siatkarzy, oglądaliśmy wspaniałe widowiska. Podpisanie porozumień o dalszej współpracy jest naturalną konsekwencją działań podejmowanych wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i Fundacją Huberta Jerzego Wagnera. W zasadzie na każdym meczu siatkówki hala wypełnia się po brzegi. Zawarcie porozumień oznacza w praktyce to, że w następnych latach Kraków będzie nadal miejscem atrakcyjnych wydarzeń w piłce siatkowej – powiedział Prezydent Jacek Majchrowski.

Prezes PZPS Paweł Papke, wymieniając liczne zalety obiektu, podkreślił, że od samego początku nasi reprezentanci czują się w Krakowie i w TAURON Arenie Kraków jak u siebie w domu: Cieszę się, że siatkówka stała się jednym z ważnych elementów promocji Krakowa w Polsce, Europie i w świecie.

Prezes Papke wspomniał także o niezwykłej roli Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w rozwoju polskiej siatkówki. Sam miał okazję grać w trzech pierwszych edycjach tego prestiżowego turnieju.

Sprawdzian przed olimpijskimi kwalifikacjami

W przyszłym tygodniu zobaczymy w TAURON Arenie Kraków występy czterech ekip: Polski, Belgii, Bułgarii ii Serbii. Dla biało-czerwonych będzie to ostatni sprawdzian formy przed olimpijskimi kwalifikacjami w Tokio. 20 maja o godz. 11.00 z lotniska w Balicach udadzą się w podróż do stolicy Japonii.

– Znakomicie, że właśnie w Krakowie rozegramy w przyszłym roku jubileuszowy, piętnasty Memoriał – skomentował Prezes Fundacji H. J. Wagnera Jerzy Mróz. – Jestem pod wrażeniem Krakowa, w środę miałem okazję pospacerować po mieście. Zwraca uwagę ogromna liczba turystów. Liczę na to, że część z nich zasiądzie za kilka dni na trybunach TAURON Areny Kraków. Przygotowaliśmy nie tylko interesującą imprezę sportową, ale także szereg innych atrakcji. Jedną z nich będą przejażdżki zawodników luksusowymi samochodami. Czwórkę wybrańców wskażą kibice poprzez zakup biletu z podobizną ulubionego gracza.