MEMORIAŁ HUBERTA JERZEGO WAGNERA WRACA DO TAURON ARENY KRAKÓW

10 marca 2016

17-19 maja 2016 r.

Polska, Belgia, Bułgaria i Serbia to reprezentacje, które wezmą udział w XIV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-19 maja w TAURON Arenie Kraków i będzie dla polskich siatkarzy próbą generalną przed walką o igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to największy i najbardziej prestiżowy towarzyski turniej siatkarski na świecie. W TAURON Arenie Kraków odbędzie się już po raz drugi (po raz pierwszy odbyła się w sierpniu 2014 r.). – Cieszymy się, że ta wyjątkowa impreza wraca do naszej hali, jesteśmy przekonani że i tym razem zawodnicy i kibice przekonają się, że nie ma lepszego miejsca do organizacji wydarzeń sportowych na najwyższym światowym poziomie – mówi Małgorzata Marcińska – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta zarządzającej TAURON Areną Kraków.

O tym, że TAURON Arena Kraków jest najpiękniejszą halą w Europie jest przekonany Jerzy Mróz, Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, który tak właśnie mówił o obiekcie podczas czwartkowej konferencji prasowej dotyczącej wydarzenia. Dodał też, że hala przynosi siatkarzom szczęście i ma nadzieję, że tak będzie nadal.

Podczas czwartkowej (10 marca) konferencji prasowej przedstawiciele Fundacji Huberta Jerzego Wagnera oraz przedstawiciele Miasta Krakowa podpisali umowę dotyczącą współpracy przy organizacji wydarzenia. W konferencji oprócz Jerzego Mroza udział wzięli: Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz Grzegorz Wagner – wielokrotny reprezentant Polski i syn Huberta Jerzego Wagnera.

Sprawdzian przed Rio de Janeiro

W XIV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera udział wezmą reprezentacje: Polski, Belgii, Bułgarii i Serbii. Nasza reprezentacja zagra przed własną publicznością pierwszy raz od ośmiu miesięcy. Memoriał będzie jedną z zaledwie trzech okazji, aby zobaczyć podopiecznych Stephane’a Antigi w roli gospodarzy w tym roku.

Tuż po Memoriale reprezentacja Polski odleci do Tokio na Światowy Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich. – Będzie to ostatnia szansa na wywalczenie olimpijskich paszportów, dlatego wsparcie kibiców w TAURON Arenie Kraków tuż przed tym arcyważnymi pojedynkami może okazać się nieocenione dla morale naszej kadry – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.fundacjawagnera.pl/pl/.