MEMORIAŁ HUBERTA JERZEGO WAGNERA WRACA DO TAURON ARENY KRAKÓW

27 lutego 2018

Kraków po raz czwarty został Miastem Gospodarzem prestiżowej siatkarskiej imprezy jaką jest Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce w dniach 24-26 sierpnia 2018 r. zagrają reprezentacje Polski, Francji, Kanady i Rosji. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Huberta Jerzego Wagnera.

– O ponowne rozegranie turnieju w TAURON Arenie Kraków prosili nas kibice, którzy znakomicie się bawili podczas dwunastej, czternastej i piętnastej edycji – mówi prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Jerzy Mróz, który podkreśla także znakomitą współpracę z Urzędem Miasta Krakowa oraz Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – Po znakomitych doświadczeniach z ostatnich lat i negocjacjach, które okazały się formalnością, decyzja nie mogła być inna – dodaje pomysłodawca i organizator Memoriału. Wkrótce zostanie oficjalnie podpisana umowa na organizację XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera przez pierwsze sześć lat był rozgrywany w olsztyńskiej hali Urania. Potem gościł w: Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze, Płocku i Toruniu. Pierwsza wizyta Memoriału w Magicznym Krakowie miała miejsce w 2014 roku. W rozgrywkach wzięły wówczas udział reprezentacje Bułgarii, Chin, Polski i Rosji. Rok później zawody odbyły się w Toruniu, ale już kolejne dwie edycje wróciły do TAURON Areny Kraków. Rok temu triumfowali Polacy, a tuż za nimi na podium znaleźli się Francuzi.

Sprawdzian przed mistrzostwami

W tegorocznej edycji turnieju określanego mianem najbardziej prestiżowej towarzyskiej imprezy siatkarskiej na świecie, wystąpią drużyny z czołowej dziesiątki światowego rankingu FIVB. Obok reprezentacji Polski będą to: Francja, Kanada i Rosja. To wydarzenie bez precedensu, ponieważ tegoroczny skład jest taki sam, jak rok wcześniej. Turniej w Krakowie będzie ostatnim tak poważny sprawdzian przed Mistrzostwami Świata w Bułgarii i we Włoszech.

Warto wiedzieć

XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w TAURON Arenie Kraków w dniach 24-26 sierpnia 2018 r.

Wkrótce organizatorzy podadzą informacje o terminie sprzedaży biletów.

Informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: http://fundacjawagnera.pl/

Grafiki: fundacjawagnera.pl / MPAimages