Przedolimpijskie emocje w TAURON Arenie Kraków – znamy termin i uczestników XXI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera!

27 lutego 2024

Najlepszy siatkarski towarzyski turniej na świecie znowu poniesie kibiców w Krakowie. TAURON Arena będzie w tym wyjątkowym roku gościć reprezentację Polski oraz innych uczestników igrzysk olimpijskich w Paryżu. Krakowskie święto siatkówki rozgrywane będzie w dniach 12-14 lipca 2024. O szczegółach turnieju poinformowano w trakcie konferencji prasowej, zorganizowanej 27 lutego w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Do sprzedaży trafiły już bilety na to wydarzenie: TUTAJ.

W spotkaniu udział wzięli: Dyrektor  Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, były reprezentant Polski, trener, syn Huberta Jerzego Wagnera Grzegorz Wagner, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzej Lemek, Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Cezary Mróz i Wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Jerzy Mróz.

To będzie wyjątkowy weekend, w wyjątkowym dla polskiego sportu roku. XXI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera poprzedzi największe sportowe wydarzenie czterolecia – igrzyska olimpijskie w Paryżu. Turniej siatkarski na igrzyskach rozpocznie się już 27 lipca, więc niespełna dwa tygodnie po zakończeniu krakowskiego turnieju. XXI Memoriał będzie więc dla biało-czerwonych generalną próbą przed igrzyskami.

 Najwyższy czas, żebyśmy wysyłali tylko dobre emocje, nawet nie mówili na głos o ćwierćfinale czy klątwie, a skupiali się głównie na tym, że biało-czerwoni wywalczą w Paryżu medal – przekonywał podczas konferencji inaugurującej XXI Memoriał Grzegorz Wagner.

W trakcie konferencji przekazano, że reprezentacja Polski zmierzy się w TAURON Arenie Kraków z Niemcami (trener Michał Winiarski), Słowenią oraz jeszcze jedną z ekip, które zagrają w igrzyskach w Paryżu. XXI Memoriał rozpocznie się 12 lipca i potrwa do 14 lipca.

 Bardzo się cieszę, odczuwam wręcz dumę z faktu, że razem z reprezentacją Niemiec zagramy w Krakowie – mówi selekcjoner Niemców Michał Winiarski, a także trener zespołu z PlusLigi – Aluronu CMC Warty Zawiercie. – W ostatnich latach Memoriał Wagnera przyzwyczaił, że gromadzi zespoły ze światowej czołówki i cieszymy się, że będziemy mogli się z nimi zmierzyć. Już teraz nie możemy się doczekać – dodaje mistrz świata z 2014 roku w przesłanym specjalnie na konferencję nagraniu.

To już ósma edycja z rzędu i dziewiąta w ogóle, gdy domem Memoriału jest Kraków. – Sport to od dawna najlepsza forma reklamy – podkreśla Dyrektor Krzysztof Kowal. – Cieszymy się, że po raz kolejny Memoriał Huberta Wagnera zawita do Krakowa, liczymy że będzie jak w poprzednich latach – przyniesiemy biało-czerwonym szczęście, jak w 2014 czy 2018 roku, gdy po Memoriale nasi siatkarze zdobywali złoto mistrzostwa świata. Teraz czas na Paryż – dodaje.

We wtorek, 27 lutego rozpoczęła się już sprzedaż biletów na XXI Memoriał Wagnera, można je nabywać poprzez eventim.pl. Ceny wejściówek zaczynają się już od 30 złotych.

 To dla nas bardzo ważne, żeby każdy polski kibic miał okazję i możliwość zobaczenia naszej reprezentacji na żywo, stąd ceny wejściówek nie zmieniły się od poprzedniej edycji. Liczymy, że tak jak przed rokiem wypełnimy TAURON Arenę Kraków, a nasz turniej zachwyci kibiców i gości – mówi Prezes Cezary Mróz.

 Dziś Memoriał jest już wspaniałym polskim produktem, mamy powody do dumy. Ponad dwadzieścia lat temu nie spodziewałem się, że nasz turniej stanie się tak wspaniałym widowiskiem, na tak wysokim poziomie – dodaje Wiceprezes Jerzy Mróz, pomysłodawca tego wydarzenia.