MERCY CENTRE W TAURON ARENIE KRAKÓW

28 lipca 2016

 

Katechezy, konferencje, wystąpienia znanych katolickich mówców, dyskusje o wierze i religii, koncerty, wystawy, adoracje – na czas Światowych Dni Młodzieży TAURON Arena Kraków zmieniła się w Międzynarodowe Centrum Anglojęzyczne „Mercy Centre”. Bogaty program wydarzeń przygotowanych przez Rycerzy Kolumba jest dostępny na stronie: www.wydenglishsite.org.

„Mercy Centre” jest otwarte dla wszystkich pielgrzymów ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy posługują się językiem angielskim. Odbyły się tutaj m.in. narodowe spotkania Australijczyków i Kanadyjczyków oraz Amerykanów.

Międzynarodowe Centrum Anglojęzyczne „Mercy Centre” zostało otwarte we wtorek (26 lipca). Tego dnia Arcybiskup William E. Lori z Baltimore poświęcił „Mercy Centre” i TAURON Arenę Kraków. W programie znalazł się także panel dyskusyjny o Krakowie pt. „Miasto Świętych” z udziałem Georga Weigela, biografa Jana Pawła II i komentatora NBC News. Obecni byli również ks. Thomas Rosica, dyrektor Telewizji Salt+Light i asystent w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej oraz matka Agnes Mary Donovan, przełożona Sisters of Life.

Wolność i solidarność

Tematem, przewodnim drugiego dnia (27 lipca, środa) była wolność. Podczas porannego spotkania goście wysłuchali programu prowadzonego przez Chrisa Stefanicka przeplatanego muzyką Shauna Garrisona z zespołem. W debacie o wolności religijnej udział wzięli: abp William E. Lori z Baltimore, który służył w charakterze Przewodniczącego w Komitecie ds. Wolności Religijnej przy Episkopacie USA, George Weigel oraz wiceprzewodnicząca humanitarnej organizacji pozarządowej Roads of Success, Jacqueline Isaac, która podzieliła się historiami z ogarniętego wojną Iraku.

Wieczorem, podczas specjalnego koncertu na scenie w TAURON Arenie Kraków wystąpili: ośmiokrotnie nominowany do nagrody Grammy Matt Maher oraz nominowana do przyznawanej przez Gospel Music Association nagrody Dove Audrey Assad.

Głównym hasłem czwartkowych (28 lipca) spotkań była solidarność. W programie znalazły się katechezy z udziałem Curtisa Martina, założyciela organizacji FOCUS, małżeństwem Scotta i Annie Powellów oraz kard. Tagle z Filipin. Sesję zakończyła msza św. oraz spotkania w ramach School of Mercy. Kolejne katechezy i spotkania oraz msze św. odbyły się również w piątek (29 lipca)

Na sobotę (30 lipca) zaplanowano mszę św. z udziałem pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych. Natomiast w niedzielę 31 lipca „Mercy Centre” odwiedzi papież Franciszek – spotka się tutaj z wolontariuszami ŚDM.

Modlitwa przy relikwiach Świętych

„Mercy Centre” to nie tylko konferencje i debaty – w TAURON Arenie Kraków pielgrzymi mają także możliwość spowiedzi oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w specjalnie przygotowanej kaplicy. Pomodlić mogą się także przy relikwiach polskich świętych: Jana Pawła II, św. Alberta Chmielowskiego, św. Faustyny Kowalskiej, św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Przygotowano również wystawy poświęcone powołaniu do życia kapłańskiego, Bożemu Miłosierdziu, Janowi Pawłowi II, Solidarności oraz doświadczeniu Auschwitz.

Warto wiedzieć

Organizatorami „Mercy Centre” są Rycerze Kolumba, a partnerami: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Faustyna Kowalska, Narodowe Sanktuarium św. Jana Pawła II w Waszyngtonie, a także zgromadzenie Sisters of Life – wspólnota kobiet założona w Nowym Jorku, pracująca nad ochroną i wzmocnieniem szacunku dla świętości ludzkiego życia.

Oprócz nich partnerami Rycerzy Kolumba zostali: kanadyjska telewizja Salt + Light, organizacja Holy Cross Family Ministries, Dominikański Ośrodek Liturgiczny, National Religious Vocation Conference, a także National Council of Diocesan Vocations Directors. Co więcej, w „Mercy Centre” Konferencje Episkopatu USA, Kanady i Australii odbędą narodowe spotkania ze swoimi pielgrzymami.

Dodatkowe informacje i pełny harmonogram wydarzeń w TAURON Arenie Kraków są dostępne na stronie:www.wydenglishsite.org i pod hashtagami #WYDMercyCentre #kofcwithfrancis na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Wszystkie wydarzenia odbywające się na głównej scenie w TAURON Arenie Kraków będą transmitowane na żywo i dostępne na www.wydenglishsite.org.

***

Informacje o wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach ŚDM są dostępne na stornie: www.krakow2016.com.

Informacje o działaniach Miasta Krakowa w czasie ŚDM są dostępne na stronie: www.krakow.pl/start/196767,artykul,swiatowe_dni_mlodziezy.html.