MERCY CENTRE W TAURON ARENIE KRAKÓW

26 lipca 2016

 

Katechezy, konferencje, wystąpienia znanych katolickich mówców, dyskusje o wierze i religii, koncerty, wystawy, adoracje – na czas Światowych Dni Młodzieży TAURON Arena Kraków zmieniła się w Międzynarodowe Centrum Anglojęzyczne „Mercy Centre”. Bogaty program wydarzeń przygotowanych przez Rycerzy Kolumba jest dostępny na stronie: www.wydenglishsite.org.

„Mercy Centre” jest otwarte dla wszystkich pielgrzymów ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy posługują się językiem angielskim. Odbyły się tutaj m.in. narodowe spotkania Australijczyków i Kanadyjczyków oraz Amerykanów.

Katechezy, debaty, świadectwa

Pierwsze wydarzenia w „Mercy Centre” odbyły się we wtorek (26 lipca). Na początku Arcybiskup William E. Lori z Baltimore poświęcił „Mercy Centre” i TAURON Arenę Kraków. W programie znalazł się także panel dyskusyjny o Krakowie pt. „Miasto Świętych” z udziałem Georga Weigela, biografa Jana Pawła II i komentatora NBC News. Obecni byli również ks. Thomas Rosica, dyrektor Telewizji Salt+Light i asystent w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej oraz matka Agnes Mary Donovan, przełożona Sisters of Life.

27 lipca (środa) odbyła się debata o wolności religijnej, w której udział wzięli: abp William E. Lori z Baltimore, który służył w charakterze Przewodniczącego w Komitecie ds. Wolności Religijnej przy Episkopacie USA, George Weigel oraz wiceprzewodnicząca humanitarnej organizacji pozarządowej Roads of Success, Jacqueline Isaac, która podzieliła się historiami z ogarniętego wojną Iraku. Isaac, Amerykanka egipskiego pochodzenia, spędziła ponad dekadę walcząc o prawa kobiet i mniejszości na Bliskim Wschodzie a ostatnio przemawiała w brytyjskim parlamencie oraz w Kongresie USA.

Night of Mercy

Zwieńczeniem wydarzeń zaplanowanych na środę (27 lipca) będzie Night of Mercy. Podczas specjalnego koncertu na scenie w TAURON Arenie Kraków wystąpią: ośmiokrotnie nominowany do nagrody Grammy Matt Maher oraz nominowana do przyznawanej przez Gospel Music Association nagrody Dove Audrey Assad. W wydarzeniu wezmą także udział Robert Barron, biskup pomocniczy Los Angeles i założyciel organizacji Word on Fire oraz Joel Stepanek z Life Teen.

Festiwal zakończy musical „Credo: I believe in Mercy” w wykonaniu wspólnoty Cenacolo. Musical zostanie wystawiony na scenie Festiwalu Młodych znajdującej się w Parku Lotników Polskich. Po raz drugi będzie go można zobaczyć w czwartek (28 lipca) także na scenie w Parku Lotników Polskich.

W kolejnych dniach (do 29 lipca) zgromadzeni w TAURON Arenie Kraków będą mogli wziąć udział w kolejnych katechezach oraz wysłuchać m.in. osobistych świadectw o pięknie i świętości miłości małżeńskiej oraz wziąć udział w spotkaniach w ramach School of Mercy prowadzonych przez znanych katolickich mówców.

Modlitwa przy relikwiach Świętych

„Mercy Centre” to nie tylko konferencje i debaty – w TAURON Arenie Kraków pielgrzymi mają także możliwość spowiedzi oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w specjalnie przygotowanej kaplicy. Pomodlić mogą się także przy relikwiach polskich świętych: Jana Pawła II, św. Alberta Chmielowskiego, św. Faustyny Kowalskiej, św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Przygotowano również wystawy poświęcone powołaniu do życia kapłańskiego, Bożemu Miłosierdziu, Janowi Pawłowi II, Solidarności oraz doświadczeniu Auschwitz.

„Mercy Centre” to jedno z miejsc, które w czasie swojego pobytu w Krakowie odwiedzi papież Franciszek – 31 lipca (niedziela) spotka się tutaj z wolontariuszami ŚDM.

Warto wiedzieć

Organizatorami „Mercy Centre” są Rycerze Kolumba, a partnerami: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Faustyna Kowalska, Narodowe Sanktuarium św. Jana Pawła II w Waszyngtonie, a także zgromadzenie Sisters of Life – wspólnota kobiet założona w Nowym Jorku, pracująca nad ochroną i wzmocnieniem szacunku dla świętości ludzkiego życia.

Oprócz nich partnerami Rycerzy Kolumba zostali: kanadyjska telewizja Salt + Light, organizacja Holy Cross Family Ministries, Dominikański Ośrodek Liturgiczny, National Religious Vocation Conference, a także National Council of Diocesan Vocations Directors. Co więcej, w „Mercy Centre” Konferencje Episkopatu USA, Kanady i Australii odbędą narodowe spotkania ze swoimi pielgrzymami.

Dodatkowe informacje i pełny harmonogram wydarzeń w TAURON Arenie Kraków są dostępne na stronie: www.wydenglishsite.org i pod hashtagami #WYDMercyCentre #kofcwithfrancis na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Wszystkie wydarzenia odbywające się na głównej scenie w TAURON Arenie Kraków będą transmitowane na żywo i dostępne na www.wydenglishsite.org.

***

Informacje o wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach ŚDM są dostępne na stronie: www.krakow2016.com.

Informacje o działaniach Miasta Krakowa w czasie ŚDM są dostępne na stronie: www.krakow.pl/start/196767,artykul,swiatowe_dni_mlodziezy.html.