„MERCY CENTRE” W TAURON ARENIE KRAKÓW

21 lipca 2016

 

Przed nami Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Wśród obiektów, w których odbędą się wydarzenia organizowane w ramach ŚDM znalazła się także TAURON Arena Kraków. W dniach 26-31 lipca, największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce, zorganizowane zostanie Międzynarodowe Centrum Anglojęzyczne „Mercy Centre”, którego gospodarzem będą Rycerze Kolumba. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.wydenglishsite.org.

„Mercy Centre” będzie otwarte dla wszystkich pielgrzymów ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy posługują się językiem angielskim. Na harmonogram wydarzeń składają się sesje katechetyczne prowadzone przez biskupów wybranych przez Watykan, występy światowej sławy muzyków, konferencje i przemówienia znanych katolickich mówców, a także seria wystaw oraz liturgicznych celebracji.

Bogaty program wydarzeń

W środę, 27 lipca, w TAURON Arenie Kraków odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią m.in. ośmiokrotnie nominowany do nagrody Grammy Matt Maher oraz nominowana do przyznawanej przez Gospel Music Association nagrody Dove Audrey Assad. Na scenie wystąpią także: biskup Robert Barron z projektu Word on Fire oraz Joel Stepanek.

Na zakończenie wieczoru młodzież będzie mogła obejrzeć musical „I believe in Mercy” w wykonaniu wspólnoty Cenacolo, który zostanie wystawiony na scenie Festiwalu Młodych znajdującej się w Parku Lotników Polskich.

W „Mercy Centre” pielgrzymi będą także mogli pomodlić się przy relikwiach polskich świętych m.in. św. Alberta Chmielowskiego, św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II. Będzie także można zobaczyć wystawy poświęcone powołaniu do życia kapłańskiego, Bożemu Miłosierdziu, Janowi Pawłowi II, Solidarności oraz doświadczeniu Auschwitz.Podczas wydarzenia funkcjonować będzie również „Vocation café”.

„Mercy Centre: w TAURON Arenie Kraków to jedno z miejsc, które w czasie swojego pobytu w Krakowie odwiedzi papież Franciszek – 31 lipca (niedziela) spotka się tutaj z wolontariuszami ŚDM.

Warto wiedzieć

Organizatorami wydarzenia są Rycerze Kolumba, a partnerami: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Faustyna Kowalska, Narodowe Sanktuarium św. Jana Pawła II w Waszyngtonie, a także zgromadzenie Sisters of Life – wspólnota kobiet założona w Nowym Jorku, pracująca nad ochroną i wzmocnieniem szacunku dla świętości ludzkiego życia.

Oprócz nich partnerami Rycerzy Kolumba zostali: kanadyjska telewizja Salt + Light, organizacja Holy Cross Family Ministries, Dominikański Ośrodek Liturgiczny, National Religious Vocation Conference, a także National Council of Diocesan Vocations Directors. Co więcej, w „Mercy Centre” Konferencje Episkopatu USA, Kanady i Australii odbędą narodowe spotkania ze swoimi pielgrzymami.

Dodatkowe informacje i pełny harmonogram wydarzeń w TAURON Arenie Kraków są dostępne na stronie: www.wydenglishsite.org i pod hashtagami #WYDMercyCentre #kofcwithfrancis na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

***

Informacje o wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach ŚDM są dostępne na stornie: www.krakow2016.com.

Informacje o działaniach Miasta Krakowa w czasie ŚDM są dostępne na stronie: www.krakow.pl/start/196767,artykul,swiatowe_dni_mlodziezy.html.