MICHAŁ MATERLA VS MAMED KHALIDOV WALKĄ WIECZORU KSW 33

26 listopada 2015

28 listopada 2015 r., godz. 19:00 (otwarcie bram godz. 17:00)

Największa walka w historii europejskiego MMA stała się faktem. Już 28 listopada (sobota) podczas KSW 33 w TAURON Arenie Kraków dojdzie do pojedynku dwóch najlepszych zawodników MMA w tej części świata.

Charyzmatyczny i waleczny mistrz KSW w kategorii średniej Michał Materla (22-4, 4 KO, 12 Sub) skrzyżuje rękawice z największą gwiazdą polskiego MMA Mamedem Khalidovem  (30-4-2, 11 KO, 17 Sub), w pojedynku, który po latach spekulacji ekspertów i fanów, wreszcie wyłoni lepszego z tej dwójki.

Michał Materla

31-letni szczecinianin dzierży pas KSW nieprzerwanie od 2012 roku, kiedy zwyciężył w pamiętnym boju Angolijczyka Jaya Silvę. W tym czasie reprezentant Berserkers Team czterokrotnie bronił tytułu, zostawiając w pokonanym polu Rodneya Wallace’a, Kendalla Grove’a, ponownie Silvę oraz ostatnio na KSW 31 legendę polskiego MMA Tomasza Drwala. Materla wyrobił sobie opinię najbardziej walecznego i najefektowniej walczącego zawodnika na krajowej scenie, zdobywając rekordową liczbę nagród za najlepsze walki w polskim MMA.

Mamed Khalidov

Cztery lata starszy Khalidov może się pochwalić serią dziewięciu zwycięstw w ringu i klatce Federacji KSW. Pochodzący z Czeczenii olsztynianin odprawiał przed czasem m.in. medalistę olimpijskiego w zapasach Matta Lindlanda, mistrza sportów uderzanych Melvina Manhoefa czy podobnie jak Materla doświadczonych Wallace’a i Grove’a. Jedynym zawodnikiem, który nie dał się skończyć przed czasem reprezentantowi Berkutu Arrachion Olsztyn był na KSW 29 Amerykanin Brett Cooper, jednak w tym pojedynku Khalidov walczył z poważnym urazem, kręgosłupa, który wyłączył go ze startów w pierwszej połowie 2015 roku. Teraz gwiazdor KSW powraca do okrągłej klatki, by wreszcie zdobyć upragniony pas mistrzowski KSW w kategorii średniej.

Przed walką wieczoru

21 listopada (sobota) oprócz Michała Materli i Mameda Khalidova naprzeciw siebie staną również: Karol Bedorf i Michał Kita; Aziz Karaoglu i Maiquel Falcao; Artur Sowiński i Kleber Koike Erbst; Katarzyna Lubońska i Ariane Lipski; Łukasz Chlewicki i Bartłomiej Kurczewski; Kamil Szymuszowski i Dawid Zawada; Anzor Azhiev i Vaso Bakocevic; Piotr Wawrzyniak i Łukasz Bieńkowski.

Warto wiedzieć

Organizatorem wydarzenia jest Federacja KSW, dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.kswmma.com.

Na teren obiektu nie można wnosić m.in. aparatów z wymienną optyką oraz butelek z napojami.

W dniu wydarzenia (28 listopada, sobota) kasa nr 2 będzie czynna od godz. 11:00; natomiast kasa nr 6 będzie czynna od godz. 17:00.

W obiekcie dostępne będą szatnie (cena 2 zł).

Przypomnijmy, że TAURON Arena Kraków jest doskonale skomunikowana z resztą miasta. Blisko obiektu znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe. Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest również parking dla samochodów osobowych: w cenie 30 zł oraz parking dla autobusów: w cenie 100 zł.