Mini Mini Kraków Run ponownie przy TAURON Arenie Kraków – zapisy od 6 września

29 maja 2023

7 października 2023 roku – na dzień przed 9. Cracovia Półmaratonem Królewskim – odbędzie się kolejna odsłona Mini Mini Kraków Run. Najmłodsi biegacze wystartują, tak jak półmaratończycy, z okolic TAURON Areny Kraków, w której zlokalizowane będzie Biuro Zawodów imprezy.

W biegach organizowanych w ramach Mini Mini Kraków Run będą mogły wziąć udział dzieci od 3. do 13. roku życia (roczniki 2010-2020), dla których przygotowanych zostanie 5 kategorii wiekowych i dystansów. W sumie będzie mogło wystartować aż 2000 młodych miłośników aktywności fizycznej. Zapisy do tegorocznej edycji Mini Mini Kraków Run rozpoczną się 6 września.

Organizatorzy chcą zachęcać dzieci i młodzież do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat. Wszyscy będą mogli poczuć się jak dorośli biegacze. W pakiecie startowym otrzymają specjalną koszulkę, a każdy z zawodników, który ukończy bieg, dostanie też upominki oraz pamiątkowy medal. Mają nadzieję, że będzie on motywacją do kolejnych startów!

Mali biegacze będą mieli swoje święto na dzień przed 9. Cracovia Półmaratonem Królewskim. Kto wie, może za kilka lat spróbują swoich sił i na tym dystansie.

Podczas biegu nie będzie dokonywany pomiar czasu i nie będą prowadzone żadne klasyfikacje – tego dnia najważniejsze mają być dobra zabawa i rozwijanie sportowej pasji.

Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Partnerem: Arena Kraków S.A.

www.zis.krakow.pl