MŁODOŚĆ - PROJEKT ŻYCIA

26 lipca 2017

KONCERT W I ROCZNICĘ ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

29 lipca 2017 r.

godz. 16:00 – otwarcie bram, pre-wydarzenia

godz. 18:00 – rozpoczęcie koncertu

godz. 12:00 – otwarcie parkingu dla autokarów

godz. 15:00 – otwarcie parkingu dla samochodów osobowych

Podczas koncertu zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”

godz. 21:30 – planowane zakończenie wydarzenia

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie były niezwykłym czasem w historii Polski i Krakowa. Wyzwoliły głębokie pokłady empatii i otwartości, o czym świadczy fakt, że przez blisko połowę Polaków zostały uznane za najważniejsze wydarzenie 2016 roku. Dlatego w pierwszą rocznicę ŚDM, organizatorzy wydarzenia chcą przypomnieć te wyjątkowe dni. Z tej okazji 29 lipca (sobota) w TAURON Arenie Kraków odbędzie się koncert „Młodość – projekt życia”. Rejestracji na koncert można dokonać przez stronę http://rejestracja.krakow2016.com/.

W obchody rocznicy ŚDM w Krakowie, zaangażowani są znani artyści z Polski i zagranicy, wśród nich m.in. Ambasadorzy ŚDM. Nad muzycznym aspektem przedsięwzięcia czuwa dyrygent i aranżer Adam Sztaba. Podczas koncertu usłyszymy takie gwiazdy jak: TGD, Krzysztof Iwaneczko, Natalia Niemen, Arkadio, Monika Kuszyńska, Anita Lipnicka, Anna Gadt, Adam Krylik, Gabi Gąsior Marika i zespół niemaGOtu oraz chór i Orkiestra Światowych Dni Młodzieży. Prowadzenie: Dominika Gwit i Mateusz Janicki oraz Marika i Jasiek Mela.

Nagroda Metropolity Krakowskiego

W trakcie koncertu abp Marek Jędraszewski wręczy Nagrodę Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia” przyznawaną młodym ludziom, którzy ofiarnie i twórczo angażują się w życie Kościoła oraz środowisk lokalnych, podejmując inicjatywy służące pomocy drugiemu człowiekowi, promocji kultury i edukacji, projektom społecznym oraz ożywieniu życia religijnego we wspólnotach parafialnych i duszpasterstwach.

Pre-wydarzenia

Koncert w TAURON Arenie Kraków rozpocznie się o godz. 18:00, ale organizatorzy przygotowali także propozycje dla osób, które przyjdą tuż po otwarciu bram o godz. 16:00. W programie znalazły się m.in. świadectwa, prezentacja projektu „Nieśmiertelni”, wspólne nagranie do Biblia Audio i koncert zespołu „niemaGOtu”.

Publiczność zgromadzona w arenie będzie miała wyjątkową możliwość uczestnictwa w nagraniu do superprodukcji Biblia Audio. Młodzi zapoznają się z projektem i wysłuchają jednego z najbardziej przejmujących nagrań – Psalmu 61 w interpretacji zmagającego się ze skutkami wylewu Krzysztofa Globisza. Inicjator i autor projektu Krzysztof Czeczot zachęci ŚDM-ową publiczność do jego współtworzenia. Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem koncertu w TAURON Arenie Kraków odbędzie się nagranie z udziałem młodych, które zostanie wykorzystane w audiobooku.

Młodzież zgromadzona w TAURON Arenie Kraków wesprze swoich rówieśników – ofiary wojny w Aleppo. W tym celu we foyer prowadzona będzie sprzedaż płyt-cegiełek „Nieśmiertelni”, z których dochód przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży mieszkającej w tym syryjskim mieście.
Autorem projektu „Nieśmiertelni” jest Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”. Płyta „Nieśmiertelni” powstała po to, by zwrócić uwagę na skalę dramatu chrześcijan prześladowanych dzisiaj w wielu miejscach świata. Znalazło się na niej 16 premierowych utworów. Autorem muzycznej strony przedsięwzięcia jest Darek Malejonek wraz z zespołem Maleo Reggae Rockers. Poza nim na płycie wystąpili także m.in. Adeb Chamoun, Milo Kurtis, Muniek Staszczyk, Magda Frączek, Sebastian Karpiel-Bułecka, Natalia Niemen, bracia Łukasz i Paweł Golec, Lidia Pospieszalska oraz zespół niemaGOtu.

Warto wiedzieć

Wszystkie wydarzenia w ramach obchodów rocznicy są otwarte i bezpłatne. Rejestracja na koncert umożliwi lepszą organizację, dlatego w pierwszej kolejności będą wpuszczane osoby, które dokonały rejestracji i posiadają bezpłatny bilet wstępu. Jeśli w obiekcie wciąż będą wolne miejsca, w drugiej kolejności wpuszczane będą osoby nie posiadające biletów.

Rejestracji można dokonać przez stronę http://rejestracja.krakow2016.com/. System rejestracyjny przewiduje zarówno zgłoszenia indywidualne jak i grupowe (grupa liczy od 3 do 50 osób).W wyniku rejestracji uczestnicy koncertu wybierają miejsca w określonym sektorze i otrzymują bezpłatny bilet, który zostanie automatycznie wygenerowany przez system. Bilet, który w dniu koncertu powinna posiadać każda zarejestrowana osoba, uprawnia do wstępu do TAURON Areny Kraków i udziału w koncercie.

Strona wydarzenia: http://krakow2016.com/pl/page/rocznica-sdm

Regulamin koncertu jest dostępny TUTAJ

Organizatorzy: Archidiecezja Krakowska, Narodowe Centrum Kultury.

Catering podczas wydarzenia 

Kawiarnia i ogródek przy Małej Hali

29 czerwca od godz. 13:00 zapraszamy do kawiarni i ogródka przy Małej Hali TAURON Areny Kraków. Kawiarnia znajduje się w górnej części Małej Hali, a ogródek tuż obok – między wejściem nr 2 do TAURON Areny Kraków a Małą Halą. W ofercie kawiarni znajdują się m.in. aromatyczne kawy i herbaty, przekąski i  desery.

Restauracja dla gości koncertu

29 czerwca od godz. 16:00 wszyscy uczestnicy koncertu będą także mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Osoby posiadające bilety na sektory na poziomie A i C aby dojść do restauracji, będą mogły skorzystać z klatek schodowych oraz wind nr 4 i 7. Cały czas czynne będą także punkty gastronomiczne.

Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering  (www.arenacatering.plwww.facebook.com/arenacateringmeta).

Parking

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ.

W dniu wydarzenia (29 lipca) parking dla autokarów zostanie otwarty o godz. 12:00. Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca: e-mail: parking@tauronarenakrakow.pl.

Parking dla samochodów osobowych zostanie otwarty o godz. 15:00. Wjazd będzie możliwy od  strony ul Lema:

– osoby jadące od strony al. Pokoju – na pierwszych światłach należy skręcić w prawo,

– osoby jadące od strony al. Jana Pawła II – na drugich światłach należy skręcić w lewo.

Parking zewnętrzny na płycie górnej nie będzie dostępny.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

***

Program obchodów pierwszej rocznicy ŚDM

29 lipca 2017 (sobota)

Katecheza – abp Marek Jędraszewski 

Kościół oo. Pijarów Matki Bożej Ostrobramskiej / ul. Meissnera 20, Kraków; godz. 13:00-16:00 – harmonogram jest dostępny TUTAJ

Koncert rocznicowy w TAURON Arenie Kraków

16:00 – otwarcie bram

Pre-wydarzenia:

16:30 – warsztaty dla młodzieży

17:05 – 17:15 – Nieśmiertelni – pomoc dla Aleppo (Salezjanie)

17:15 – 17:45 – Koncert zespołu „NiemaGotu”

17:45- 17:55 – Biblia audio – nagranie z publicznością

18:00 – rozpoczęcie koncertu

Podczas koncertu zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”

21:30 – planowana godzina zakończenia wydarzenia

30 lipca 2017 (niedziela)

Sanktuarium Jana Pawła II

Msza święta

godz. 12:30 – Msza święta pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego