MŁODOŚĆ -PROJEKT ŻYCIA

29 lipca 2017

KONCERT W I ROCZNICĘ ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie były niezwykłym czasem w historii Polski i Krakowa. Wyzwoliły głębokie pokłady empatii i otwartości, o czym świadczy fakt, że przez blisko połowę Polaków zostały uznane za najważniejsze wydarzenie 2016 roku. Dlatego w pierwszą rocznicę ŚDM, organizatorzy wydarzenia postanowili przypomnieć te wyjątkowe dni. W programie obchodów znalazł się sobotni (29 lipca) koncert w TAURON Arenie Kraków.

Do udziału w koncercie zaproszono TGD, Krzysztofa Iwaneczko, Natalię Niemen, Arkadia, Monikę Kuszyńską, Anitę Lipnicką, Annę Gadt, Adama Krylika, Gabi Gąsior, Marikę i zespół niemaGOtu. Chór i Orkiestrę ŚDM poprowadził Adam Sztaba. Dominika Gwit i Mateusz Janicki oraz Marika i Jasiek Mela wystąpili w roli konferansjerów.

W trakcie koncertu wręczone zostały Nagrody Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia” (czytaj więcej o nagrodzie), przyznawaną młodym ludziom, którzy ofiarnie i twórczo angażują się w życie Kościoła oraz środowisk lokalnych, podejmując inicjatywy służące pomocy drugiemu człowiekowi, promocji kultury i edukacji, projektom społecznym oraz ożywieniu życia religijnego we wspólnotach parafialnych i duszpasterstwach. Dodatkowe informacje o laureatach znajdziecie TUTAJ

 

Koncert w TAURON Arenie Kraków poprzedziły pre-wydarzenia. W programie znalazły się m.in. świadectwa, prezentacja projektu „Nieśmiertelni”, wspólne nagranie do Biblia Audio i koncert zespołu „niemaGOtu”.

Strona wydarzenia: http://krakow2016.com/pl/page/rocznica-sdm

Organizatorzy: Archidiecezja Krakowska, Narodowe Centrum Kultury.