MŁODOŚĆ – PROJEKT ŻYCIA

26 czerwca 2017

KONCERT W I ROCZNICĘ ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

29 lipca 2017 r.

godz. 16:00 – otwarcie bram, prewydarzenia

godz. 18:00 – rozpoczęcie koncertu

Podczas koncertu zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie były niezwykłym czasem w historii Polski i Krakowa. Wyzwoliły głębokie pokłady empatii i otwartości, o czym świadczy fakt, że przez blisko połowę Polaków zostały uznane za najważniejsze wydarzenie 2016 roku. Dlatego w pierwszą rocznicę ŚDM, organizatorzy wydarzenia chcą przypomnieć te wyjątkowe dni. Z tej okazji 29 lipca (sobota) w TAURON Arenie Kraków odbędzie się koncert „Młodość – projekt życia”. Rejestracji na koncert można dokonać przez stronę http://rejestracja.krakow2016.com/.

W obchody rocznicy ŚDM w Krakowie, zaangażowani są znani artyści z Polski i zagranicy, wśród nich m.in. Ambasadorzy ŚDM. Nad muzycznym aspektem przedsięwzięcia czuwa dyrygent i aranżer Adam Sztaba. Podczas koncertu usłyszymy takie gwiazdy, jak TGD, Krzysztof Iwaneczko, Arkadio czy Anita Lipnicka. Wieczór poprowadzą m.in. Marika i Jasiek Mela.

Nagroda Metropolity Krakowskiego

W trakcie koncertu abp Marek Jędraszewski wręczy Nagrodę Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia” przyznawaną młodym ludziom, którzy ofiarnie i twórczo angażują się w życie Kościoła oraz środowisk lokalnych, podejmując inicjatywy służące pomocy drugiemu człowiekowi, promocji kultury i edukacji, projektom społecznym oraz ożywieniu życia religijnego we wspólnotach parafialnych i duszpasterstwach.

Warto wiedzieć

Wszystkie wydarzenia w ramach obchodów rocznicy są otwarte i bezpłatne. Rejestracja na koncert umożliwi lepszą organizację, dlatego w pierwszej kolejności będą wpuszczane osoby, które dokonały rejestracji i posiadają bezpłatny bilet wstępu. Jeśli w obiekcie wciąż będą wolne miejsca, w drugiej kolejności wpuszczane będą osoby nie posiadające biletów.

Rejestracji można dokonać przez stronę http://rejestracja.krakow2016.com/. System rejestracyjny przewiduje zarówno zgłoszenia indywidualne jak i grupowe (grupa liczy od 3 do 50 osób).W wyniku rejestracji uczestnicy koncertu wybierają miejsca w określonym sektorze i otrzymują bezpłatny bilet, który zostanie automatycznie wygenerowany przez system. Bilet, który w dniu koncertu powinna posiadać każda zarejestrowana osoba, uprawnia do wstępu do TAURON Areny Kraków i udziału w koncercie.

Strona wydarzenia: http://krakow2016.com/pl/page/rocznica-sdm

Program obchodów pierwszej rocznicy ŚDM

29 lipca 2017 (sobota)

Kościół oo. Pijarów Matki Bożej Ostrobramskiej / ul. Meissnera 20, Kraków

Katecheza:

godz. 13:00 – rozpoczęcie, animacje;

godz. 14:00-16:00 – katecheza dla młodzieży abp. Marka Jędraszewskiego

Koncert rocznicowy w TAURON Arenie Kraków

16:00 – otwarcie bram, prewydarzenia

18:00 – rozpoczęcie koncertu

Podczas koncertu zostanie wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego „Młodość – projekt życia”

30 lipca 2017 (niedziela)

Sanktuarium Jana Pawła II

Msza święta

godz. 12:30 – Msza święta pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego