MUZYCZNA STOLICA KRAJU

20 grudnia 2017

Metallica, Iron Maiden, Pearl Jam, Depeche Mode, Deep Purple, Roger Waters, Ozzy Osbourne – to tylko kilka nazw zespołów i nazwisk artystów, których w nadchodzących miesiącach będziemy gościć w Krakowie. Ten imponujący zestaw to dowód na to, że dzięki TAURON Arenie Kraków nasze miasto stało się koncertową stolicą kraju! A to przecież nie wszystko. Spektakle, musicale, pokazy filmowe, konferencje, kongresy i oczywiście imprezy sportowe – krakowianie i goście odwiedzający nasze miasto będą mieli co robić w 2018 roku!

Co za nami?

– Koniec roku to dobra okazja do podsumowań, dlatego zanim zaprosimy wszystkich na kolejne wspaniałe wydarzenia w TAURON Arenie Kraków warto przypomnieć co działo się w ciągu ostatnich miesięcy – mówi Małgorzata Marcińska, prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej areną.

A jest się czym chwalić. W największej hali widowiskowo-sportowej w naszym kraju gościły takie gwiazdy jak: Green Day, Aerosmith, Linkin Park, System Of A Down, Bruno Mars, Rod Stewart, Ennio Morricone, Hans Zimmer, Sting, Andrea Bocelli, Imany i David Garrett.

Wśród dyscyplin sportowych królowała siatkówka – za sprawą Memoriału Hubera Jerzego Wagnera, Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn i Klubowych Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn. Po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie i Mistrzostwa Świata SuperEnduro. Był też hokej, koszykówka, fitness i sporty walki.

Setki tysięcy gości

Rekordowy okazał się PGL CS:GO Major Kraków 2017, czyli zawody gry Counter-Strike. Komplet publiczności na trybunach i ponad 740 tys. widzów w internecie to dowód na to, że e-sport stał się poważną konkurencją dla tradycyjnych dyscyplin sportu.

Tłumy, zwłaszcza młodych ludzi, przyciągały też takie imprezy jak MeetUp i MeetYT, czyli spotkania z najpopularniejszymi w naszym kraju youtuberami.

– W 2017 roku w blisko 160 koncertach, przedstawieniach, pokazach, musicalach, meczach, zawodach, wydarzeniach religijnych, konferencjach, targach i spotkaniach firmowych w TAURON Arenie Kraków wzięło udział prawie 600 tys. osób – podsumowuje Małgorzata Marcińska. – Ponad 90 wydarzeń odbyło się w Arenie Głównej pozostałe w Małej Hali, salach konferencyjnych i na terenie wokół areny.

Gwiazdy największego formatu

W kalendarzu na 2018 r. warto zaznaczyć wiele dat. Na początek proponujemy wpisanie do niego koncertów największych światowych gwiazd. Na liście są: David Guetta (27.01), Depeche Mode (7.02), TOTO (28.02), Metallica (28.04), Ozzy Osbourne i Bullet For My Valentine (26.06, Impact Festival), Deep Purple (1.07), Pearl Jam (3.07), Iron Maiden (27.07), Roger Waters (3.08) i Nightwish (17.11).

Miłośników spokojniejszych brzmień zapraszamy na koncerty Emeli Sandé (23.02), Jessie Ware (4.03) i zespołu Kelly Family (8.04). Dla zakochanych mamy Koncert Walentynkowy (10.02). Do tańca poderwie wszystkich André Rieu i jego Orkiestra Johanna Straussa (24.05). Ciekawie zapowiada się też koncert rockowych gwiazd z orkiestrą symfoniczną Rock Meets Classic (23.04) oraz show Elvis in Concert (7.06).

Bajkowo i filmowo

Najmłodsze dzieci z pewnością zachwyci „Masza i Niedźwiedzi na lodzie” (10.03) a starsze i ich rodziców przedstawienie „OVO” w wykonaniu Cirque du Soleil (13-15.04). W Dniu Dziecka (1.06) zapraszamy na pokaz filmu Piękna i Bestia z muzyką na żywo. To jeden z koncertów w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Oprócz niego w Arenie odbędzie się Video Games Music Gala (2.06) i pokaz filmu o przygodach Jamesa Bonda Casino Royale (3.06).

Taniec i śmiech

Na scenie TAURON Areny Kraków pojawią się też polscy artyści m.in. Cugowscy (26.01) i gwiazdy musicalu „Metro” z Nataszą Urbańską i Januszem Józefowiczem (3.03). Dobrą zabawę zapewnią też najlepsze kabarety podczas Polskiej Nocy Kabaretowej (16.03).

Ulubieńcy młodszej publiczności m.in. Dawid Kwiatkowski i Margaret oraz youtuberzy wezmą udział w Like It Festivalu (17.02).

Sportowe emocje

Na koniec mamy coś dla kibiców Futbolu Amerykańskiego Kobiet, których na pewno ucieszy informacja, że po raz pierwszy w Krakowie odbędzie się mecz w ramach Black Energy LFL All-Star Tour (3.02).

W planach są także kolejne imprezy siatkarskie, motorowe, biegowe, a także hackatony, imprezy e-sportowe, targi, konferencje, spotkania firmowe i wydarzenia religijne. Zapowiada się wyjątkowy rok w TAURON Arenie Kraków!

Śledźcie naszą stronę www.tauronarenakrakow.pl – z pewnością jeszcze nie raz Was zaskoczymy!