NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU

28 marca 2018

2 kwietnia (poniedziałek) TAURON Arena Kraków, kładka Bernatka oraz estakada Lipska-Wielicka rozświetlą się na niebiesko w solidarności z osobami chorymi na autyzm. Tym samym Kraków po raz kolejny dołączy do światowej akcji Light it up blue („Zaświeć się na niebiesko”) organizowanej w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na niebiesko zaświecą się również Urząd Miasta Krakowa i Pawilon Wyspiańskiego na placu Wszystkich Świętych.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Krakowie krakowskie organizacje i placówki działające na rzecz osób z autyzmem organizują m.in. wydarzenia pod hasłem „Wkręć się w autyzm”. Szczegóły: www.zaciszeautyzmu.pl.

Z kolei Fundacja JiM realizuje ogólnopolską akcję „Polska Na Niebiesko”. Wszystko po to, by przybliżyć Polakom temat autyzmu i zmienić postawy mieszkańców naszego kraju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.polskananiebiesko.pl.

Informacje o obchodach Światowego Dnia Autyzmu są dostępne także na stronie www.krakow.pl.

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu został ustanowiony w 2008 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Wybrano ten dzień, aby podkreślić konieczność pomocy oraz poprawy jakości życia dzieci i osób dorosłych z autyzmem, tak, aby mogli prowadzić pełnowartościowe życie. Od tego czasu organizacje zajmujące się autyzmem na całym świecie współpracują w szerzeniu wiedzy o autyzmie. Jedną z takich inicjatyw jest „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”.