NAJLEPSI KARATECY ŚWIATA W TAURON ARENIE KRAKÓW

5 października 2016

 

14-15 października 2016 r.

Ponad dwa tysiące zawodników z 50 państw i z pięciu kontynentów – TAURON Arena Kraków na dwa dni zmieniła się w światową stolicę karate.

W piątek (14 października) w Krakowie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 i Światowy Festiwal Renesans Karate-Do. Finały rozegrane zostaną w sobotę (15 października) o godz. 15:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Podczas Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 Polacy – należący do światowej czołówki karate tradycyjnego, będą bronić mistrzowskich tytułów zdobytych w Genewie (Szwajcaria, 2014). Wówczas sami tylko seniorzy wywalczyli 12 złotych medali. – Liczymy na wspaniały start naszych zawodników i pokaz karate tradycyjnego na najwyższym poziomie – mówią organizatorzy.

Skład reprezentacji Polski seniorów i młodzieżowców na Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 jest dostępny TUTAJ.

Światowy Festiwal Renesans Karate-Do

Mistrzostwom Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 towarzyszyć będą zawody rozgrywane w innych głównych stylach oryginalnego karate. W ramach Światowego Festiwalu Renesans Karate-Do oprócz nich odbędą się:

– XXIII Mistrzostwa Europy Karate Fudokan,

– Turniej Karate Koshiki Super Karatedo WGP,

– Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym.

Turniej zakończy się wyjątkowym meczem pomiędzy finalistami Mistrzostw Europy Karate Fudokan i Mistrzostw Świata w Karate Tradycyjnym.

– Z nowym duchem, w Krakowie – mieście renesansu organizujemy wielostylowe mistrzostwa otwarte dla głównych stylów oryginalnego karate na świecie. Światowy Festiwal Renesans Karate-Do to spotkanie, którego celem jest budowanie wspólnego systemu edukacji i rozwoju w oparciu o wspólne dziedzictwo oryginalnych stylów karate – mówi Włodzimierz Kwieciński, prezydent Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF).

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął były prezydent RP, laureat Pokojowej Nagrody Nobla – Lech Wałęsa.

Harmonogram wydarzeń w TAURON Arenie Kraków

14 października (piątek)

  • 8:00-21:00 – Światowy Festiwal Renesans Karate-Do i Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 (eliminacje);

15 października (sobota)

  • 8:00-13:00 – Światowy Festiwal Renesans Karate-Do i Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Kraków ORLEN 2016 (eliminacje i część finałów);
  • 15:00 – Oficjalna ceremonia otwarcia; mecze pomiędzy finalistami Mistrzostw Świata WTKF i Mistrzostw Europy WFF;

Szczegółowy program jest dostępny TUTAJ

Wielka mozaika sushi

Przy okazji Mistrzostw organizatorzy przygotowali również wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich będzie Sushi Party, które odbędzie się w sobotę (15 września). W jego trakcie tworzona będzie największa na świecie mozaika sushi. Ma to być kompozycja o powierzchni 8m na 8m. To kulinarne dzieło będzie przedstawiać postacie karateków i złoży się na nie około 20 tys. porcji.

Mozaikę będą tworzyć zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Alon Than – mistrz świata w sushi z Tokio z 2015 roku. Nad pracami będzie czuwać 19 największych mistrzów sushi w Polsce.

Przez całe zawody (od godz. 11:00) będzie można wziąć udział w warsztatach i nauczyć się prawidłowego przygotowywania sushi. Otwarcie Sushi Party przewidziano na godz. 18:00.

Oprócz sobotnich warsztatów sushi, w piątek i sobotę (w godz. 9.00-16.00) przewidziano również inne atrakcje dla kibiców: warsztaty kaligrafii japońskiej (pisanie imion po japońsku); origami; konkursy sprawnościowe (uderzenia w tarcze, szpagat, mostek, motylek, kopnięcie); ćwiczenia z mistrzami; przeciąganie liny; zumba dla dzieci; animacje dla dzieci.

Warto wiedzieć

Organizatorami wydarzenia są: Światowa Federacja Karate Tradycyjnego (WTKF) oraz Polski Związek Karate Tradycyjnego (PZKT). Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.karate.pl/mistrzostwa_swiata_w_karate_tradycyjnym_krakow_orlen_2016.php oraz www.wtkfkarate.org/world-traditional-karate-do-championships-orlen-cracow-2016/.

XXIII Mistrzostwa Europy Karate Fudokan – http://www.karate.pl/xxiii_mistrzostwa_europy_karate_fudokan.php.

II Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym – www.karate.pl/ii_puchar_swiata_dzieci_w_karate_tradycyjnym.php.

Wydarzenia towarzyszące: www.karate.pl/wydarzenia_towarzyszace.php.

Parking

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). W dniach wydarzenia (14-15 października) parking będzie czynny od godz. 8:00. Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ. Dodatkowe informacje dotyczące parkingu w dniu 14 października (piątek) są dostępne TUTAJ, a 15 października (sobota) TUTAJ.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.