NAJSŁYNNIEJSZY POLSKI MUSICAL W TAURON ARENIE KRAKÓW!

27 kwietnia 2015

Najsłynniejszy polski musical w TAURON Arenie Kraków!

„METRO” – to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości. 17 października 2015 r. ten najsłynniejszy polski musical będzie można zobaczyć w TAURON Arenie Kraków! Na wydarzenie zapraszają: Studio Buffo oraz Royal Concert.

Świat się zmienia,

Padają mury, otwierają się granice

Teatr też się zmienia

Niezmienne pozostają tylko marzenia…

… marzenia młodych ludzi, nasze marzenia

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

Prapremiera musicalu odbyła się 30 stycznia 1991 r. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, a premiera w teatrze MINSKOFF na Broadwayu /USA/ 16 kwietnia 1992 r. Do kwietnia 1998 r. zagrano 950 przedstawień!

METRO” – 17 października 2015 r., godz. 19:00, TAURON Arena Kraków

Scenariusz, choreografia i reżyseria – Janusz Józefowicz

Muzyka – Janusz Stokłosa

Libretto i teksty piosenek – Agata i Maryna Miklaszewskie

Scenografia – Janusz Sosnowski

Dźwięk – Jarosław Regulski i Krzysztof Jaroszewski

Kostiumy – Ewa Krauze i Magdalena Maciejewska

Światło – Mieczysław Kozioł

Efekty laserowe – Danuta Bilińska

Czas trwania przedstawienia (z przerwą) – 135 min.

Organizatorem koncertu jest: Studio Buffo oraz Royal Concert.

Bilety: www.eventim.plwww.kupbilecik.pl.