NOWY POSTÓJ TAKSÓWEK PRZY TAURON ARENIE KRAKÓW

24 marca 2016

Prawdopodobnie w sierpniu ruszy budowa zatoki dla taksówek przy TAURON Arenie Kraków. Nowe miejsce postoju przy ul. Lema jest inicjatywą Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej TAURON Areną Kraków oraz środowiska taksówkarskiego i powstanie przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Będzie służyć gościom uczestniczącym w wydarzeniach organizowanych w tym obiekcie i nie tylko. – Bardzo się z tego cieszymy. To dla nas milowy krok we współpracy z Miastem – mówi Paweł Kubas, przewodniczący Zawodowego Związku Taksówkarzy w Krakowie.

– Dla Agencji Rozwoju Miasta S.A. niezwykle ważne jest to, aby goście, którzy odwiedzają TAURON Arenę Kraków mieli możliwość łatwego i szybkiego dotarcia na wydarzenia. Nowy postój dla taksówek z pewnością będzie miał na to ogromny wpływ, dlatego od początku braliśmy udział w rozmowach dotyczących jego powstania i cieszymy, się, że jego budowa wkrótce się rozpocznie – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu ARM S.A.

Budowa postoju rozpocznie się po Światowych Dniach Młodzieży i potrwa do września/października 2016 r. Będzie się tutaj zatrzymywać około 15-20 taksówek. Do tej pory taksówkarze mogli dowozić pasażerów do niewielkich, tymczasowych postojów, umiejscowionych na drodze serwisowej i dojazdowej do TAURON Areny Kraków. Nowe rozwiązanie zapewni większy komfort pasażerom, ale i tak środowisko taksówkarskie zabiega o utrzymanie wszystkich trzech lokalizacji. Zgodnie z ustaleniami – przy TAURON Arenie Kraków będą trzy postoje.

– Jest to zrozumiałe, jeśli weźmiemy pod uwagę ile osób bierze udział w wydarzeniach sportowych czy kulturalnych organizowanych w Arenie – dodaje Paweł Kubas. Zaznacza także, że z nowego postoju skorzystają także mieszkańcy osiedli sąsiadujących z TAURON Areną Kraków czy klienci pobliskich sklepów, którzy będą krócej czekać na dojazd taksówki.

Iwona Król, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu, zaznacza, że już w ubiegłym roku ZIKiT starał się o umieszczenie tej inwestycji w budżecie miasta. – Nie udało się jednak tego zrobić, dlatego przesunęliśmy zaoszczędzone środki z innego zadania na ten cel. Projekt i realizacja postoju kosztować będą 150 tys. zł – mówi dyrektor Iwona Król.