NOWY PREZES ZARZĄDU ARM S.A.

1 lipca 2015

            Małgorzata Marcińska będzie nowym Prezesem Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. Taką decyzję podjęła dziś (1 lipca, środa) Rada Nadzorcza Spółki. Stanowisko obejmie 20 lipca.

Zgodnie ze statutem spółki do 20 lipca funkcję p.o. Prezesa Zarządu będzie pełnił Jacek Gryzło.

            Małgorzata Marcińska zastąpi na stanowisku Prezesa Zarządu ARM S.A. Zbigniewa Rapciaka, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji w czerwcu br.

***

Małgorzata Marcińska to doświadczony samorządowiec, ekspert w dziedzinie zarządzania funduszami europejskimi. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

W 2013 r. objęła funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej gdzie odpowiadała za koordynowanie zadań związanych z wdrażaniem Europejskiego Funduszu Społecznego, realizację rządowych programów na rzecz kobiet i mężczyzn, a także za  wieloletnie programy na rzecz zatrudnienia i rozwoju zasobów ludzkich w zakresie obejmującym wykorzystanie środków Unii Europejskiej. Odpowiadała również za przygotowanie i wdrożenie rządowego programu Karta Dużej Rodziny.

Wcześniej Małgorzata Marcińska pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A. – odpowiadała za realizację programów gospodarki odpadami komunalnymi, w tym za realizację projektu budowy Zakładu Termicznego Przekształcenia Odpadów w Krakowie.

Posiada bogate doświadczenie samorządowe, które zdobyła m.in. jako dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa oraz Kierownik Biura Prasowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jest specjalistą w zakresie współpracy zagranicznej oraz protokołu dyplomatycznego.

Katarzyna Fiedorowicz-Razmus

Rzecznik Prasowy, ARM S.A.

tel. 12 349 11 29

katarzyna.fiedorowicz@arm.krakow.pl

TAURON Arena Kraków to największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie obiekt widowiskowo-sportowy.Położony zaledwie cztery kilometry od Rynku Głównego w Krakowie kompleks składa się z dwóch hal – dużej i mniejszej, tzw. treningowej. TAURON Arena Kraków może pomieścić ponad 21 tys. osób, ma trzy poziomy widowni oraz miejsca siedzące lub stojące na płycie. Możliwość dowolnej konfiguracji widowni, wygodne zaplecze dla sportowców i wykonawców, niespotykany nigdzie indziej ekran LED na elewacji, rozbudowane systemy multimedialne i sceniczne, a także dobre warunki akustyczne obiektu to cechy, które spełnią warunki organizacji imprez każdej skali.

Wielofunkcyjny charakter obiektu umożliwia rozgrywanie na jego terenie zawodów w co najmniej kilkunastu dyscyplinach rangi mistrzostw świata. TAURON Arena Kraków to także doskonałe miejsce do organizacji koncertów, wystaw, kongresów i targów. Może być również planem produkcji telewizyjnych, reklamowych oraz wielkich spektakli z udziałem tysięcy widzów.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem, drugim sprzedawcą i producentem energii w Polsce oraz jednym z największych krajowych podmiotów gospodarczych. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wydobycie, TAURON Wytwarzanie, TAURON Ekoenergia, TAURON Ciepło, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż oraz TAURON Obsługa Klienta.