Orange the World. Kampania przeciwko przemocy wobec kobiet

25 listopada 2021

Kraków obok wielu innych miast na świecie weźmie po raz trzeci udział w europejskiej kampanii społecznej przeciwko przemocy i dyskryminacji wobec kobiet i dziewcząt, „Orange the World”.

W czwartek wieczorem (25 listopada) w geście solidarności z kobietami – ofiarami przemocy, rozświetlą się na pomarańczowo kładka im. Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach. Obiekty zaświecą się także na pomarańczowo w dniu zakończenia akcji – 10 grudnia.

Celem kampanii jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt oraz uświadomienie, że należy przeciwdziałać przemocy, która może mieć różne wymiary: fizyczny, psychiczny, ekonomiczny czy seksualny. Kolorem kampanii jest pomarańczowy i właśnie w tym kolorze podświetlane są budynki i obiekty na terenie całej Europy.

Kampanię organizuje Międzynarodowa Organizacja Kobieca Soroptimist International. W Krakowie koordynuje ją Pierwszy Krakowski Klub Soroptimist International, który w tym roku obchodził jubileusz 25-lecia swojej działalności.

Akcja odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.krakow.pl.